Наука

Геймери мають підвищену мозкову активність

Десятки годин, проведених у “Відьмак” або Battlefield, можуть обернутися несподіваною користю. Згідно з новим дослідженням, любителі відеоігор показують кращі сенсомоторні навички прийняття рішень в порівнянні з тими, хто практично в них не грає.

Image by Felix Lichtenfeld from Pixabay

У дослідженні, опублікованому в журналі NeuroImage, американські нейробіологи з Університету штату Джорджія зібрали групу з 47 молодих людей, 28 з яких часто грали у відеоігри, а решта 19 — вкрай рідко або ніколи.

Учасників помістили в апарат МРТ з дзеркалом всередині, на якому знаходився екран з рухомими точками. Добровольці повинні були натискати кнопку правою або лівою рукою, відповідну руху точки. Іноді точка зупинялася – і в цьому випадку учасник не повинен був натискати кнопку зовсім.

Вчені з’ясували, що любителі відеоігор виконували завдання швидше і точніше інших. Більш того, подальший аналіз сканування мозку показав явні відмінності, пов’язані з підвищеною активністю певних ділянок мозку.

Важливо відзначити і те, що між швидкістю і точністю відповіді не було різниці. Любителі ігор краще справлялися і з тим, і з іншим.

На думку дослідників, в майбутньому комп’ютерні ігри можуть використовуватися як інструмент когнітивного тренування прийняття рішень на основі візуального сприйняття.

До речі, нещодавно шведські вчені виявили, що відеоігри в дитинстві позитивно впливають на інтелект. Детальніше про це можна дізнатися в нашому матеріалі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button