Здоров'я

Гідрогель з бором зрощує розірвані м’язи в 2 рази швидше, ніж природна регенерація

Вчені з Політехнічного університету Валенсії розробили на доклінічному рівні новий біоматеріал для лікування і відновлення м’язових травм. Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Materials Science & Engineering.

Насичений бором альгінатний гідрогель, розроблений дослідниками, можна вводити підшкірно. Згідно з тестами, проведеними на тваринах, гідрогель здатний дуже швидко регенерувати пошкоджений м’яз, зокрема, за половину часу, необхідного для її природної регенерації. Винахід також може бути застосовано для профілактики й лікування м’язової атрофії, пов’язаної зі старінням.

Головна перевага цього біоматеріалу полягає у вивільненні бору. При вивільненні він стимулює інтегрини — білки, які присутні у всіх клітинах тіла і відіграють фундаментальну роль в адгезії клітин до позаклітинного матриксу, що сприяє правильному формуванню тканин.

За даними вчених, одночасна стимуляція інтегринів, що зв’язують фібронектин і переносник іонів бору (NaBC1), значно покращує регенерацію м’язів на анатомічному рівні. Це відбувається тому, що він викликає більшу кількість спайок більшого розміру в недиференційованих м’язових клітинах, які беруть участь в регенерації м’язів після травми. Це призводить до утворення диференційованих м’язових трубок, необхідних для правильного створення нові регенеруючі м’язові волокна.

«У тестах, які ми провели в наших лабораторіях після нанесення гострої травми кардіотоксином (отрутою змії кобри) у мишей, активація NaBC1 прискорила процес регенерації м’язів. Ми підтвердили це, додавши бор до пошкоджених м’язових клітин їх рівень адгезії збільшився, і тепер вони склеюються швидше і надійніше, дозволяючи м’язам регенеруватися за коротший період», — розповідає доктор Патриція Ріко, дослідник в центрі біоматеріалів і тканин. Розробка політехнічного університету Валенсії.

Ця робота пропонує простий і новий спосіб досягнення регенерації м’язів шляхом взаємодії між специфічними рецепторами на клітинній мембрані. “Якщо, наприклад, для регенерації фібрилярного розриву другого ступеня потрібно 30 днів, використання нашого гідрогелю скорочує час відновлення до 15 днів», — додає Патриція Ріко.

Команда доктора Ріко зараз працює над вивченням застосування цього нового біоматеріалу для лікування м’язових дистрофій, таких як м’язова дистрофія Дюшенна, рідкісне спадкове захворювання, яким страждає 1 дитина зі 100 000.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button