Наука

Медики виявили гендерну нерівність в оцінці болю

Американські вчені показали, що, дивлячись на вираз болю на обличчі іншої людини, ми сприймаємо чоловіків як страждають сильніше, ніж жінок.

Спостерігаючи за виразами болю у різних людей, ми схильні оцінювати її неоднаково: у жінок вона сприймається менш серйозною, ніж у чоловіків, і легше піддається психологічній, а не медикаментозної допомоги. До такого висновку прийшли вчені з Університету Майамі, стаття, яка опублікована в Journal of Pain.

Елізабет Лозин (Elizabeth Losin) і її колеги провели пару експериментів. Для початку 50 добровольцями демонстрували відеоролики, на яких пацієнти-жінки та чоловіки, що страждали від пошкоджень плечового суглоба, виконували вправи, які викликали у них больові відчуття різної сили. Переживання були самими справжніми: вчені взяли ролики з бази даних із записами реальних хворих, які містять також суб’єктивну оцінку болю, яку називали самі пацієнти.

Учасників експерименту просили оцінити силу переживань людини на записи за шкалою від нуля («ніякого болю») до 100 («найгірший біль з можливих»). Крім того, для об’єктивної оцінки записи проаналізували за допомогою комп’ютерної системи FACS (Facial Action Coding System), яка дозволяє автоматично виміряти яскравість мімічного вираження на обличчі.

У другому варіанті експеримент практично повторював перший, хоча охопив уже 200 добровольців. Крім того, вони заповнювали детальний опитувальник, який дозволив оцінити їх гендерні переваги й стереотипи. Опитувальник також більш детально дізнавався про сприйняття переживань людини на записи: «Наскільки, на вашу думку, він чутливий до болю?», «Наскільки правдиво повідомляє про неї?», «Який спосіб позбавлення від болю ви б порадили?» і так далі.

Зібрані результати вчені зіставили з оцінками самих пацієнтів, а також з цифрами FACS. Це показало, що жінки частіше сприймаються як переживають менший біль в порівнянні з чоловіками, які, за об’єктивними даними, відчувають переживання такої ж сили. «Існує стереотип, що жінки більш схильні висловлювати свої почуття, іноді” надто”,пояснює Елізабет Лозин. – І навпаки: чоловіки стереотипно представляються більш “стійкими”, так що, побачивши на його обличчі болюче переживання, ми думаємо, “боже, та він, мабуть, помирає!” »

Автори зазначили, що відповідним способом для позбавлення жінок від болю добровольці частіше називали психотерапію і рідше «наказували» їм ліки. При цьому залежно від статі самого добровольця не було ніякої: стереотипи однаково виявлялися й у чоловіків, і у жінок.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments