Земля

Гігантські видри жили поруч з древніми людьми. Вони були більші за левів

Вчені виявили в Ефіопії скам’янілі останки гігантської видри. Вона була розміром з лева і жила поруч з древніми людьми. Дослідження опубліковано в журналі Comptes rendus Palevol.

Новий вид назвали Enhydriodon omoensis. Він мешкав на Землі від 3,5 до 2,5 млн років тому і співіснував з групою вимерлих родичів людини, відомих як австралопітеки. Це двоногі гомініди, які жили від 4,2 до 2 млн років тому. E. omoensis був колосального розміру в порівнянні зі своїми сучасними родичами. Автори дослідження підрахували, що він важив понад 200 кг.

E. omoensis міг їсти наземну та водну здобич, полюючи або збираючи сміття, але дослідники вважають, що він проводив свої дні на суші, а не у воді.

Крім величезних розмірів, особливість видри була в тому, що вона не була водною, як всі сучасні види. Вчені це з’ясували, провівши аналіз ізотопів в зубах Enhydriodon omoensis. Дослідники дізналися, що його дієта була як у наземних тварин.

Реконструкція видри Enhydriodon omoensis (на задньому плані) у порівнянні з трьома сучасними видами зліва направо: Південноамериканська гігантська видра; морська видра; Африканська видра. На вставках показані стегнова кістка і зуби видри.
Фото: Сабін Ріффо, Каміль Грое / Palevoprim / CNRS – університет Пуатьє

Новий вид назвали на честь нижньої долини Омо на південному заході Ефіопії, де виявили останки. Вагу вирахували, вивчивши скам’янілості зубів і стегнової кістки. Дослідники також виміряли співвідношення ізотопів-варіацій елемента з різним числом нейтронів – стабільного кисню і вуглецю в зубній емалі. Значення кисню підказали, наскільки вид залежав від води.

Раніше вчені вважали, що рід Enhydriodon веде напівводний спосіб життя і харчується такими тваринами, як молюски і черепахи. E. omoensis – один з декількох видів гігантських видр, що мешкали в Євразії та Африці приблизно 2 млн років тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments