Наука

Знайдено новий спосіб спалювати жир: вчені перервали надмагістраль нервових клітин

Порушення цього зв’язку прискорило спалювання жиру у мишей. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Команда візуалізувала приховані сенсорні нервові шляхи, використовуючи спеціальну техніку. Вона робила тканини тварин прозорими. Коли дослідники зруйнували зв’язок, миші спалювали більше жиру. У підсумку, вчені прийшли до висновку, що порушення цієї комунікаційної мережі одного разу допоможе в лікуванні ожиріння. У всякому разі, якщо результати експерименту відтворити на людях.

Раніше дослідники знали, що мозок використовує симпатичну нервову систему, щоб змусити тіло спалювати більше жиру. Ця гілка нервової системи “направляє” реакцію “бий або біжи” і використовує жир в якості основного джерела палива для органів тіла. Іншими словами, дослідники вже знали, як мозок використовує нейрони для відправки односторонньої інформації в жирову тканину.

Нове дослідження показало, що жир також посилає повідомлення в мозок через сенсорні нервові клітини або нейрони, відомі як ганглії дорзального корінця (DRG). Вони отримують сенсорну інформацію від тіла для відправки сигналів в головний мозок через спинний.

В ході нового дослідження вчені виявили, що DRG передають інформацію не тільки від шкіри до мозку, але і від жирової тканини. Але яку інформацію передають нейрони було не зрозуміти – все через складність візуалізації нейронів на великих відстанях. Дослідники вирішили цю та інші проблеми.

У цьому дослідженні вчені флуоресцентно позначили нейрони DRG, які проникають у жирову тканину. Використовуючи систему, яка робить тканини тварин прозорими, вони побачили шляхи DRG від їх походження біля спинного мозку до бурого жиру.

Бура жирова тканина – один з двох видів жирової тканини у ссавців. Він добре розвинений у новонароджених і у тварин, що впадають в сплячку. У дорослої людини бура жирова тканина присутня і метаболічно активна, проте вона регресує з віком.

Коли дослідники використовували вірус для знищення нейронів DRG, які пов’язані з бурим жиром, миші спалювали більше жиру. Гени, пов’язані з виробництвом жиру і виділенням тепла, збільшилися. Крім того, миші не набирали ваги після руйнування їх DRG.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments