Здоров'я

Хіміотерапія сприяє розвитку незворотніх процесів в мозку

Команда експертів з Канади встановила, що хіміотерапія, яка використовується для лікування онкохворих, згубно відбивається на здоров’ї мозку людини.

2a9a713ef3bdc80f039f93305650df29

За словами фахівців, опромінення приводить до погіршення розумових здібностей. Крім того, зміна діяльності центрального відділу нервової системи впливає на зосередженість чоловіків і жінок. Такий висновок учені зробили після того, як ними було реалізовано цікавий досвід. Під час проведення випробувань лікарі задіяли представниць слабкої статі, які перенесли рак молочної залози.

Автори проектів сформували спеціальні тести, спрямовані на виявлення функціональних можливостей мозку дівчат. Слід зауважити, що в ході здійснення дослідження команда медиків використовувала унікальний технологічний пристрій. Як заявив Тодд Хенді, професор психології, у випробовуваних йшло кілька хвилин, щоб зосередитися на поставленій задачі.

Читайте також: 

З’ясувалося, що жінки, які перенесли курс хіміотерапії, мають знижені когнітивні здібності. Більше того, пацієнти стають нестійкими і втрачають цілеспрямованість. З часом у них з’являються проблеми з деменцією, тому таким жінкам слід регулярно виконувати спеціальний комплекс вправ, що підтримують відновлення функцій мозку.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button