Здоров'я

Як лікувати метеоризм кишечника?

Здуття кишечника є частиною нормального біологічного процесу, проте надмірний метеоризм є справжньою проблемою, яка заважає нормальному перебігу життя. Сьогодні ми поговоримо про основні симптоми і способи усунення делікатної проблеми.

Дієта

Більша частина продуктів, які щодня вживає людина, є вуглеводи, що містять складні цукри і рослинну клітковину. Деякі з цих вуглеводів організму буває складно повністю переварити і засвоїти, тому вони часто відправляються по кишечнику прямо в товсту кишку. Де і утворюється велика частина стільця. Такий тип вуглеводів називається неабсорбовними може піддаватися ферментації бактеріями в кишечнику, що призводить до утворення газів.

До категорії газоутворюючих продуктів відносяться наступні продукти: броколі, боби, капуста, цвітна капуста, боби, сочевиця, родзинки, чорнослив, яблука, цибулю і брюссельська капуста. Напої з сорбітом (наприклад, продукти без цукру) також можуть стати причиною надмірного та неконтрольованого метеоризму. Ці продукти слід вживати в помірних кількостях у випадках, якщо метеоризм у якийсь момент стає регулярною проблемою. Також в даному випадку бажано повністю переглянути свій раціон і хоча б на період загострення дотримуватися певного типу харчування, заснованого на допустимих продуктах. Така дієта включає не менше п’яти порцій фруктів і овочів щодня. Також бажано замінити складні вуглеводи на більш прості, такі як картопля, рис, салат, виноград, цитрусові, йогурт, банани. Людям, які страждають надмірним метеоризмом, також рекомендується дотримуватися принципів дробового харчування і приймати їжу маленькими порціями не менше 5-6 разів на день. Невелика кількість їжі перетравлюється набагато краще і, як наслідок, не викликає підвищеного газоутворення.

Запобігання заковтування повітря

Заходи, які можуть бути вжиті для зменшення кількості забовтуваного повітря, включають повільне жування їжі, повна відмова від розмов під час прийому їжі, відмова від жувальної гумки і куріння.

Регулярні фізичні вправи

Регулярні фізичні вправи сприяють істотному поліпшенню функції травної системи і кишечника, а також допомагають позбутися від газів і зменшити здуття живота.

Лікарські методи лікування метеоризму

  • Таблетки деревного вугілля. Вугілля допомагає полегшити стан, поглинає газ і послаблює неприємні симптоми.
  • Симетикон — це піногасник, який об’єднує маленькі бульбашки газу в великі.

Харчові добавки

Альфа-галактозидаза — це добавка, яка може допомогти поліпшити засвоєння вуглеводів і лактози, тим самим послаблюючи будь-які симптоми метеоризму. Точно так само пробіотики, які містять корисні бактерії, покращують травлення і полегшують симптоми. Пробіотики особливо корисні у випадках синдрому роздратованого кишечника.

Кнопка «Наверх»