Земля

Пустельні рослини використовують секретну зброю, щоб витримати екстремальну спеку

Ботаніки Маркус Рідерер і Амаурі Буено з Universit?t W?rzburg (JMU) у Німеччині нарешті розкрили таємницю того, що захищає пустельні рослини від страшенної спеки до 56 градусів Цельсія. Вони виявили, що природний високотемпературний віск утримує листя рослин від висихання.

Листя рослин мають невидиму шкіру, яка не дає їм висохнути. Ці шкірки зроблені з невеликих індивідуальних пор, звані продихи, які можуть відкриватися і закриватися по мірі необхідності.

“Рослина таким чином поглинає вуглекислий газ, необхідний для фотосинтезу рослині”, – сказав професор Рідерер, завідувач кафедри ботаніки JMU.

Але кожен раз, коли рослина відкриває свої продихи для прийому вуглекислого газу, вода випаровується. Отже, як же тоді виживають пустельні рослини? Виявляється, кожна рослина вирішує це питання унікальним способом.

Наприклад, Citrullus colocynthis, більш відомий як гіркий огірок, відкриває пори для охолодження шляхом випарного охолодження або “потовиділення”. Він може це зробити, тому що у нього є глибокий корінь, який може затримувати воду глибоко в ґрунті і поповнювати її гідратацію по мірі необхідності.

На відміну від цього, пустельна фінікова пальма є “водозберігаючою”.” Замість того, щоб “потіти”, листя фінікових пальм здатні витримувати високу температуру завдяки спеціальному майже непроникному воску, вбудованому в її кору. Кожна пустельна рослина, мабуть, має цей віск, але проникність воску відрізняється від рослини до рослини.

Ця інформація може мати вирішальне значення для майбутніх селекціонерів рослин, які прагнуть розводити рослини, які можуть вижити в жарких температур.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button