Наука

Ходьба виявилася неефективною для схуднення

Таким чином скинути вагу не вийде

Навіть проходячи в день 15 000 кроків, люди набирають вагу — до півтора кілограма за шість тижнів.

Згідно з дослідженням, яке відштовхувалося від «загальновідомого факту», що здійснюючи 10 000 кроків на день можна схуднути, цей спосіб виявився неефективним для схуднення і не запобігає набору ваги.

Вчені з Університету імені Бригама Янга в США провели експеримент, в якому взяли участь 120 першокурсників коледжу: протягом шести місяців навчання вони цілодобово носили крокоміри і робили на добу 10 000, 12 500 і 15 000 кроків протягом 24 тижнів, в той час, як вчені відстежували кількість калорій, споживаних учнями, і їх вага.

До кінця дослідження середній “пробіг” групи» 10 000 кроків «склав 11 066 кроків, в групі» 12 500 кроків «13 638 кроків, а в групі» 15 000 кроків — 14 557 кроків на день. Виявилося, що студенти набирали вагу (в середньому близько 1,5 кілограма за період дослідження) навіть якщо проходили більше 15 000 кроків на добу і помірно харчувалися.

“Вправи самі по собі не завжди є найбільш ефективним способом схуднути, — говорить професор практичних наук і провідний автор дослідження Брюс Бейлі. – Відстеження кроків може підвищити фізичну активність, але наше дослідження показало, що це не призведе до підтримки ваги або її втрати».

Незважаючи на те, що збільшення активності не дозволило схуднути, ходьба справила позитивний вплив на емоційний стан студентів і ступінь їх здоров’я. Студенти стали менше сидіти і більше рухатися. Наприклад, у групі «15 000 кроків» «сидячий час» скоротився на 77 хвилин на день.

“Найбільшою перевагою ходьби стало зменшення часу сидячого способу життя. Навіть якщо це не заважає набирати вагу, ходьба краще сидіння на місці», — заявив Бейлі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button