Наука

Вчені виявили тунель, який може привести їх розгадки таємниці Клеопатри (фото)

Археологи шукають гробницю Клеопатри вже десятки років. Невже вони нарешті змогли зробити це?

Нещодавно відкритий підземний тунель поблизу Олександрії може привести археологів до давно загубленої могили Клеопатри. Вчені єгипетсько-домініканської місії виявили коридор у скелі під стародавнім єгипетським містом Тапосіріс Магна.

Тунель має протяжність понад 1300 метрів, висоту близько двох метрів, а глибина йде під землю на 13 метрів.

Місто Тапосіріс Магна засноване фараоном Птолемеєм II Філадельфом між 280 і 270 роками до нашої ери. Його назва означає “Велика гробниця Осіріса”, а дано воно було місту на честь великого храмового комплексу. Багато археологи та історики вважають, що саме це і є місце останнього спочинку Клеопатри.

Інші знахідки, зроблені археологічною місією, включають керамічні посудини та горщики, а також дві алебастрові голови, одна з яких датується періодом Птолемеїв.

Згідно з доповіддю Ancient Origins, частина тунелю знаходиться під водою, і дослідницька група вважає, що фундамент храму Тапосіріс Магна також знаходиться під водою. Ймовірно, це викликано численними землетрусами, які обрушилися на узбережжя між 320 і 1303 роками нашої ери.

Вченим ще належить багато роботи, але керівники розкопок стверджують, що на даний момент всі «докази» вказують на те, що десь поруч знаходиться гробниця єгипетської цариці, а також її чоловіка Марка Антонія.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button