Наука

Визначено нейрони, що викликають неприємні емоції від болю

Дослідники провели ряд тестів на мишах і довели наявність нейронів, які надають больовим відчуттям негативне емоційне забарвлення.

Вчені зі Стенфордського університету (США) після ряду експериментів показали, що в мозку мишей є нейрони, які викликають неприємні емоції у відповідь на больові подразники. Робота опублікована в журналі Science.

За словами одного з авторів роботи Ґрегорі Шеррера (Gregory Scherrer), хоча нерви і виявляють больові подразники, ця інформація не несе емоційного характеру, поки не досягне мозку. Завдання ж дослідників полягала в тому, щоб визначити нейрони, які викликають неприємні відчуття від болю.

За допомогою різних методів, серед яких — мікроскопія і мікроендоскопія, вчені спостерігали за мигдалеподібним тілом мишей під час їх реакції на больові стимули — краплі гарячої води. Вони помітили групу нейронів, які поводилися більш активно в періоди больових відчуттів.

Щоб упевнитися в ролі цих нейронів, дослідники провели другий тест. Вони запускали мишей з імплантованими мініскопами в клітку і спостерігали за їх вільним пересуванням. У клітці гризуни натикалися на краплі гарячої та холодної води. Температура не завдавала серйозних каліцтв, але викликала біль. В цьому експерименті, коли тваринам надали свободу переміщення, раніше зазначені нейрони реагували з тієї ж видатною активністю. Це стало підтвердженням обраного напрямку.

Щоб переконатися, що визначені клітини супроводжували саме больовим відчуттям, а не емоціям у цілому, вчені напоїли мишей підсолодженою водою і знову заміряли активність нейронів. Цього разу реакції не послідувало. Тоді вони провели останній дослід, який показав остаточний зв’язок між виділеними нейронів і неприємними емоціями від болю.

Автори зробили платформу, яка поділялась на три відсіки, але цей поділ не мав візуальних маркерів. Один відсік був надмірно жаркий, другий — холодний, а третій мав нормальну температуру. В експерименті брали участь дві групи гризунів. Одній групі біологи блокували роботу цільових нейронів, а друга стала контрольною. Обидві групи досліджували платформу. Миші з контрольної відразу визначили безпечну зону і перебували в ній. Їх родичі зі зміненим мигдалеподібним тілом продовжували обсмикувати лапи при зіткненні з аномально гарячими або холодними поверхнями, але пересувалися по всій платформі, не виявляючи переваги якійсь із зон.

Надалі фахівці мають намір знайти ті ж нейрони у людини. Їх дослідження допоможе в розробці препаратів, які будуть боротися з неприємними відчуттями від хронічного болю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button