Наука

Холодний кінчик носа у собак виявився тепловізором

Холодний кінчик носа у собак виявився тепловізором — до такого висновку прийшла міжнародна група вчених з Угорщини та Швеції, дослідження яких опубліковане в журналі Nature Scientific Reports.

Собаки, згідно з даними дослідників, здатні відчувати теплове або інфрачервоне випромінювання — електромагнітні хвилі довжиною від 0,74 мкм до 2 мм. Дотепер вченим був відомий лише один вид ссавців, здатних сприймати такого роду випромінювання, — це кажани виду Desmodus rotundus.

Для сприйняття випромінювання кажани використовують ринаріум — гладкий шкірястий кінчик носа, який в здоровому стані залишається холодніше температури тіла. Знаючи це, дослідники вирішили перевірити, чи не є ринаріум у собак таким же тепловізором, як у кажанів.

Для перевірки цієї гіпотези дослідники провели експеримент, в ході якого собак виучили їсти з трьох мисок, накритих тепловими панелями різної температури. У двох з них, охолоджених до 11 і 13 градусів, перебувала їжа, а в третій, кімнатної температури, не було нічого. Потім дослідники просканували мозок тварин і простежили, яким чином вони роблять вибір між мисками.

Всі три собаки навчилися брати їжу з більш «холодної» миски — а сканування мозку показало, що у цьому процесі задіяний саме ринаріум. Це, за словами авторів дослідження, свідчить про здібності собак сприймати теплове випромінювання.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button