Людина

Холостяцьке життя шкодить чоловічому здоров’ю, твердять учені

Результати спільних досліджень фахівців з лондонського Імперського коледжу та фінляндського університету Оулу підтвердили гіпотезу про шкоду “вільного” способу життя для представників сильної статі. Як виявилося, відсутність постійної зайнятості приводить їх до передчасного старіння і смерті від вікових захворювань.

Вчені проводили експеримент за участю 5620 фінських чоловіків і жінок у віці 31 року. У кожного з них взяли зразки ДНК, а потім респондентів попросили заповнити опитувальний лист про здоров’я і соціальному статусі. Дослідники хотіли перевірити, чи є зв’язок між безробіттям і скороченням теломер – головних показників біологічного віку людини.

samotnist

Протягом життя ці кінцеві ділянки хромосом, які захищають генетичний код від руйнування, стають все коротшими, що сприяє старінню людини. Чим менше у нього залишається ДНК-захисту, тим більше він піддається ризику розвитку вікових захворювань, в тому числі цукрового діабету другого типу і хвороб сердцечно-судинної системи, що вбивають навіть молодих людей.

Читайте також: Холостяки готові проміняти дівчину на смартфон

Проаналізувавши результати та опитування лабораторних аналізів, експерти встановили, що 30-річні чоловіки, які більшу частину останніх трьох років не працювали, перебували в групі особливого ризику. Скорочені теломери у них зустрічалися в два рази частіше, ніж у тих, хто не відчував проблем з працевлаштуванням.

Британські дослідники зробили не менш цікаве відкриття на ту ж тему. Як виявилося, наслідки безробіття загрожують і психіці представників сильної статі. На доказ своїх слів вони привели офіційні дані Грецької служби статистики. Тільки в 2012 році в країні 508 людей звели рахунки з життям, більшість з них – чоловіки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button