Людина

Вчені розкрили основні фактори довголіття

Вчені розкрили основні фактори довголіття, не пов’язані з генетикою. Збільшити тривалість життя дозволяє високий рівень доходів і освіта.

Хоча на 10 відсотків гени все ж визначають, чи досягне людина глибокої старості, дослідження показало, що найголовнішими факторами є спосіб життя, когнітивні навантаження і наявність партнера. Люди з високим доходом не тільки мають кошти на лікування, але і купують якісну їжу. Позитивно позначається на здоров’ї любов до спорту і фізична активність.

Вища освіта напряму пов’язано з розумовою діяльністю. Якщо тренування тіла уповільнюють його старіння і зміцнюють імунітет, то рішення математичних задач, кросвордів і участь в іграх тримають мозок в тонусі. Поки орган активний, він споживає енергію і стимулює кровообіг в капілярах. Слабка циркуляція, навпаки, веде до занепаду когнітивних функцій.

Згідно з даними дослідників, люди живуть довше, якщо поряд з ними є улюблені партнери. У шлюбі подружжя відчувають менше стресу і легше планують майбутнє. Маючи зобов’язання перед рідними, людина енергійна. Також стають довгожителями оптимісти, адже депресія, з якою вони зустрічаються рідше, ніж песимісти, позначається на хронічних захворюваннях.

Кнопка «Наверх»