Людина

Хвороба Альцгеймера ближче, ніж ви думали

Хвороба Альцгеймера – одне з найстрашніших людських захворювань. Ви починаєте забувати людей, що оточують вас, свою адресу, куди поклали паспорт або в’язку ключів, починаєте частіше скаржитися на погоду… Саме це різновид старечої деменції; більше половини неврологічних розладів припадають на хворобу Альцгеймера. Однак якщо вчасно помітити симптоми, то можна встигнути зменшити її силу.

Перш за все, потрібно розуміти, що хвороба Альцгеймера полягає в загибелі клітин головного мозку. Якщо ви вчасно звернетеся до лікаря, то ви зможете її сповільнити.

Перший тривожний дзвінок – поступово посилюється забудькуватість. Обличчя людини в магазині здалося знайомим, але ви не пам’ятаєте, як його звуть? Ви не пам’ятаєте, про що розмовляли в обід з колегою? Дати для вас стали чимось незбагненним, а робочий стіл прикрашають стікери з нагадуваннями? Саме час записатися на прийом до лікаря, поки не стало надто пізно.

Інший варіант розвитку подій: ви прекрасно пам’ятаєте, що робили вчора, та й обличчя людей в громадських місцях не викликають ступору, але от процес роботи… Ви не можете спланувати свій день, насилу уявляєте, скільки у вас грошей у гаманці? Вже багато тижнів не зустрічалися з друзями, тому що потрібно домовитися так, щоб це ні в кого не виникло незручностей? Подібна заплутаність у свідомості – один з вірних ознак того, що ви можете бути хворі.

Те, що раніше вам давалося дуже просто, тепер здається нездійсненним? Ви почали блукати в незнайомому районі, або стара гра, в яку ви грали все життя, здається занадто складною? Це теж один із симптомів хвороби Альцгеймера.

У якийсь момент час і простір починають існувати окремо від вас? Ви не пам’ятаєте коли зустрічалися з кимось: вчора, минулого тижня чи це було декілька років тому? Ви не розумієте, як опинилися в якомусь місці і навіщо? Будьте обережні і поспішіть до терапевта, щоб уникнути багатьох неприємностей в майбутньому.

Поступово ви забуваєте слова, використовуючи замість них туманні пояснення «ну та річ, яка…» Словниковий запас потихеньку бідніє? І в той же час ви незвично багатослівні, так як порушення в роботі головного мозку не дозволяють ясно і зрозуміло викладати свої думки? Ви забуваєте посеред розмови, що хотіли повідомити своєму співрозмовнику? Негайно запишіться до лікаря. Якщо терапевт після декількох аналізів підтвердить ваші підозри про хворобу Альцгеймера, то він відразу ж направить вас до невролога для подальшого лікування. Не пускайте все на самоплив; навіть якщо вам здається, що симптоми нічого не значать, краще перестрахуватися і перевірити своє здоров’я.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button