Людина

Стародавні люди були сильніші від сучасних спортсменів

Дослідники стверджують, що стародавні люди мали більш міцні ноги, ніж найшвидші спортсмени сучасності.
Вчені Кембриджського університету вважають, що більше 7000 років тому, від переходу до сільськогосподарського періоду людства, люди мали більш міцні м’язи й кістки. Як сказав Колін Шоу: «Навіть найкваліфікованіші спортсмени пасують, порівняно з нашими предками».

sport

Вчені проаналізували кістяки, починаючи з 5300 до н.е. до 850 р. н.е. Потім дані порівняли з параметрами кісток сучасних студентів і з’ясувалося, що кістки древніх чоловіків настільки ж гарні, як у професійних бігунів.
Однак 3000 років після цього, предки сучасних людей стали слабшати. Вчені пов’язують це з переходом від полювання і збирання до сільськогосподарського товариства. Чоловіки постраждали від змін більше. Вони стали покривати менші відстані, менше ганялися за здобичю і тікали від хижаків та конкурентів.

Читайте також: Спорт впливає на роботу мозку

Учені використовували портативний 3D сканер для вивчення кісток. Оглядалися скелети, знайдені в Австрії, Німеччині, Чехії, Сербії та Угорщини. Дослідник Елісон Макінтош виявила, що гомілки чоловіків стали менш жорсткими, а кістки чоловіків і жінок менш міцними.

Вона додала: «Сільське господарство, широке коло ремесел стали знижувати мобільність людей. У підсумку, зниження мобільності населення супроводжувалося зниженням міцності кісток нижніх кінцівок».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments