Здоров'я

Як боротися з хропінням? Практичні поради

Сьогодні існує багато химерних пристроїв для боротьби з хропінням, і здається, що пошук правильного рішення – складне завдання. На жаль, багато з цих пристроїв не підкріплені дослідженнями, або вони працюють, просто не даючи вам спати по ночах. Однак існує безліч перевірених методів, які можуть допомогти усунути хропіння. Не всі засоби підходять кожній людині, так що може знадобиться деякий час, щоб знайти спосіб, дієвий саме для вас.

Змініть положення. Підняття голови на 10 см може полегшити дихання і не давати завалюватися язику. Існують спеціально розроблені подушки, які не стискають м’язи шиї і допоможуть запобігти хропінню.

Спіть на боці, а не на спині. Спробуйте покласти тенісний м’яч до задньої частини піжами або футболки. Якщо ви перекинетеся на спину, дискомфорт від м’яча змусить вас повернутися назад. Через деякий час спати на вашому боці стане звичкою, і ви можете обійтися без тенісних м’ячів.

Прочистіть ніс. Якщо у вас забитий ніс, прополощіть пазухи сольовим розчином перед сном. Якщо у вас є алергія, зменшіть кількість пилу в кімнаті і спіть без домашніх тварин, а також використовуйте ліки проти алергії.

Підтримуйте вологість у кімнаті, тому, що сухе повітря може викликати подразнення слизової носа або горла. При існуванні проблем з цим зволожувач повітря зможе допомогти.

Змініть спосіб життя. Довгострокові заходи.

Схудніть, якщо у вас є зайва вага. Жирові тканини, які знаходяться в задній частині горла, викликають хропіння. Загальне скорочення відсотка жиру в організмі допоможе зменшити або навіть зупинити хропіння.

Киньте палити. Куріння збільшує ризики того, що людина буде страждати від хропіння, тому що тютюновий дим подразнює слизову у носі та горлі, через що ніс забивається. Це провокує хропіння. Звичайно, це тривалий процес, але можна почати з поступового зменшення викурених сигарет щодня.

Обмежте вживання алкоголю, снодійних і седативних засобів, тому що вони розслабляють м’язи в горлі і утруднюють дихання. Також зверніть увагу на ліки, які ви вживаєте (в тому числі і снодійні засоби), оскільки деякі з них сприяють більш глибокому сну, які можуть погіршити хропіння.

Не їжте щільно перед сном. Результати досліджень говорять про те, що вживання великих порцій або вживання певних продуктів (наприклад, молочних) прямо перед сном може посилити хропіння.

Фізичні вправи в цілому можуть зменшити хропіння, навіть якщо це не призводить до втрати ваги. Коли ви тонізуєте різні м’язи вашого тіла, наприклад, руки, ноги і прес, це призводить до тонізації м’язів у вашому горлі, що, в свою чергу, може зменшити хропіння. Існують також спеціальні вправи, які ви можете зробити, щоб зміцнити м’язи в горлі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button