Здоров'я

У пошуках точки G: міфи і факти про «центр» жіночого оргазму

Перспектива знайти ерогенну зону, стимуляція якої неминуче призведе жінок до яскравого оргазму, не дає людям спокою вже кілька десятків років. Але існування точки G неодноразово піддавалося критиці наукового співтовариства. Спробуємо розібратися, що ж собою являє легендарна «кнопка жіночого задоволення», і чи варто її шукати.

10-05-16-foto-600x400-1

Що таке точка G і як її знайти

У 50-х роках минулого століття німецький гінеколог Ерік Грефенберг вперше розповів світу про загадкову «нервовому пучку» на передній стінці піхви. Згідно з його дослідженням, ця зона розташовувалася на глибині 2,5-8 см за лобковою кісткою і уретрою, а її стимуляція повинна була доставити жінкам небувале задоволення. В честь Грефенберга «жіночу простату» охрестили точкою G, і весь світ кинувся на її пошуки.

Популярні сайти пишуть, що точку G найпростіше знайти, якщо жінка лягає на спину і дозволить кому-небудь ввести у піхву один або два пальці долонею вгору. Повторюючи рух «туди сюди», можна відчути ущільнення тканин, оточуючих сечовипускальний канал. Згідно теорії, саме ця «припухлість» і є точкою G, і хоча її активна стимуляція може викликати у жінки бажання помочитися, через кілька секунд воно «має перетворитися на приємне відчуття». Насправді подібні ласки багатьом жінкам здаються неприємними незалежно від того, як довго вони тривають.

 

Фізіологічні реакції при стимуляції точки G відрізняються від звичного кліторального оргазму: згідно з опитуваннями, в 50% випадків на піку насолоди у жінок з уретри виділяється якась прозора рідина. Оптимістичні версії свідчать, що це – еякулят, а ось песимісти більше схиляються до нетримання сечі, викликаного стресом або сильним скороченням м’язів, що оточують сечовий міхур.

Точка G – це міф?

Деякі жінки повідомляють, що наполегливі пошуки, вправи і дієти допомогли їм знайти точку G і досягти-таки вагінального оргазму, проте наукове співтовариство ставиться до цього скептично. По-перше, піхва практично позбавлена нервових закінчень, що дозволяє жінкам використовувати гігієнічні тампони, не відчуваючи їх усередині себе, та не дає загинути від больового шоку під час пологів. По-друге, численні дослідження спростували існування «жіночої простати», а італійські вчені в авторитетному журналі «Клінічна анатомія» безапеляційно заявили, що існування точки G – міф, і за оргазм у жінок відповідає ерективний орган – клітор.

Але чому ж стимуляція передньої стінки піхви викликає у багатьох жінок по-справжньому приємні відчуття? Справа в тому, що точка G знаходиться в області, де «зустрічаються» клітор, сечовипускальний канал і піхва, і її стимуляція фактично є комплексною. Втім, провідну роль у жіночому оргазмі вчені все-таки віддають клітору.

 

Згідно свіжому дослідження фахівців з Університету Індіани і Клініки Мейо (США), на жіночий оргазм в більшій мірі впливає рухливість клітора, який під час статевого акту здатний зміщуватися до передньої вагінальної стінки. А клітор, як ми знаємо, обводить уретру, і механічна стимуляція точки G» на ділі виявляється стимуляцією його внутрішньої частини.

Інтимна фізіологія жінок дуже індивідуальна. Деякі не можуть досягти оргазму в присутності партнера, але не мають труднощів під час мастурбації. Деякі відчувають оргазм тільки при стимуляції клітора, в той час як інші можуть досягти його і з допомогою вагінальної стимуляції. Все це не говорить про ненормальність або фригідності. Не виходить знайти точку G? Шукайте власні джерела сексуального задоволення і експериментуйте з чутливими точками. Зрештою, найбільша кількість нервових закінчень сконцентровано в малих статевих губах і клітору, а вже з цим не сперечається жоден учений у світі.

Натхнення: www.likar.info

Кнопка «Наверх»
Закрыть