Здоров'я

Вживання фісташок знижує рівень стресу

За даними американських дослідників, щоденне вживання фісташок перешкоджає надмірному звуження судин у відповідь на стрес. У людей, що включають в свій раціон фісташки, нервова система краще контролює діяльність серцево-судинної системи. Відомо, що горіхи містять клітковину, мікроелементи, антиоксиданти і велику кількість ненасичених жирів. Це сприяє зниженню рівня холестерину в крові і робить позитивний вплив на роботу серця. Горіхи є важливою частиною раціону харчування осіб з цукровим діабетом, так як в даній групі підвищений ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

foto_cikavosti_04.08.2014-07

Дослідники з Університету Пенсільванії вивчали, як фісташки впливають на організм пацієнтів з цукровим діабетом другого типу. Протягом двох тижнів всі учасники харчувалися звичайною їжею, що містить 36% жирів. Після їх розділили на дві групи. Перша група повинна була дотримуватися здорової дієти, що містить 27% жирів, а друга – дієти з 33% жирів, що включає дві порції фісташок (близько 150 горіхів в день, половина з яких була несолоною). Добова кількість калорій дієти була однаковою.

Через чотири тижні вчені виміряли кров’яний тиск пацієнтів і загальний периферичний опір судин під час відпочинку та при дії різних стресорів (була перевірена реакція організму на холод, і на спробу вирішити складну арифметичну задачу). Результати показали: у діабетиків, які щодня вживали фісташки, знизилася ступінь звуження судин у відповідь на стрес і покращився контроль вегетативної нервової системи за серцево-судинною діяльністю. До кінця дослідження кров’яний тиск у осіб, які страждають від діабету, знизилося приблизно на чотири пункти.

Читайте також: Стресом можна заразитися

Психічний стреси призводить до звуження судин, що значно збільшує навантаження на серце. Дієта, яка містить фісташки, здатна знизити реакцію судин на різні фізіологічні стреси. Дослідники відзначили поліпшення варіабельності серцевого ритму – показника, який характеризує ефективність взаємодії нервової і серцево-судинної систем організму. Активність блукаючого нерва, задіяного в розвитку цукрового діабету, підвищилася.

“Введення фісташок в щоденний раціон харчування покращує кров’яний тиск, роботу блукаючого нерва і реакцію судин на стрес. Це допоможе знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань у хворих на цукровий діабет”, – заявляє автор дослідження Шейла Вест.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments