Здоров'я

Як грамотно боротися з пилом, щоб не хворіти

Пилом називають дрібні частинки волосся, вовни тварин, пилку квіток, кошлання з одягу або невеликих піщинок. Його часто погано видно, маленький розмір не дозволяє займатися швидким прибиранням і стежити за станом речей у будинку. Вплив пилу на організм людини може бути нейтральним, але трапляється, що він має різко негативну дію, вражаючи різні органи і системи. Як не допустити останнього і правильно боротися з дрібними частинками?

Фахівці впевнені, що найбільша кількість пилу, яка знаходиться в будинку, проникає в нього не з одягу або брудного взуття — він потрапляє в приміщення з повітрям. В маленькій кількості його можна зустріти навіть в ідеально чистому повітрі. Можна стверджувати, що дихати пилом все ж можливо незалежно від частоти прибирань, що проводяться в квартирі або будинку. Ідеальна чистота або стерильність буквально провокує ще більшому розмноженню бактерій і появі нового пилу. Прибирання важливе і потрібне для нормального життя, але прагнути до створення стерильності не варто — вона може негативно вплинути на стан здоров’я.

Сильне і безконтрольне захоплення правилами гігієни є однією з причин появи великого зростання серед алергічних захворювань по всьому світу. Особливо проблема стосується маленьких дітей — їх організм не звик до сильного впливу пилу. У випадках, коли тіло людини не вступає в контакт з речовинами та організмами, які намагаються контролювати роботу імунітету, імунна система незабаром знаходить нових супротивників і починає активно боротися проти них. Тому не варто намагатися повністю позбутися від пилу або заставляться малюка мити руки через кожні десять хвилин. Правила гігієни можуть допомогти вже при розвитку різних захворювань, на стадії їх процвітання. На добу людина вдихає до 50 міліграмів пилу — здорова дихальна система повинна з легкістю справлятися з їх перенесенням.

Найбільша концентрація пилу не в повітрі з вулиці, а повітрі, що знаходиться в закритих приміщеннях — воно не може оновлюватися і розвиток бактерій у ньому відбувається набагато швидше. При виникненні надмірно великої концентрації пилу люди, що часто знаходяться в цих приміщеннях, починають страждати від алергії. Провокувати розвиток частинок цвілі може висока вологість повітря. Пліснява швидко проникає в дихальні шляхи людини і може спричинити розвиток різних захворювань.

Головним способом боротьби з пилом після збирання є відмова від речей, які збирають цей пил. До них відносять великі плюшеві іграшки, книжки, папери і деталі інтер’єру, що складаються з великих частин. Потрібно придумати різні способи відходу від їх використання — або мити й чистити іграшки щотижня, або відмовитися від їх знаходження в кімнаті. Книги можна скласти в окремі відсіки, а папери вже давно пора перенести в електронний вигляд. Вологе прибирання фахівці рекомендують робити кілька разів на тиждень. З пилом відмінно може впоратися паровий пилосос.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button