Здоров'я

Регулярне вживання кави скорочує ризик ранньої смерті

Дослідження іспанських учених показують, що вживання чотирьох філіжанок кави в день значно скорочує ймовірність ранньої смерті. В ході вивчення 20000 чоловік віком від 25 до 60 років було встановлено, що регулярне включення кави в раціон може знизити ризик смерті до двох третин. Експерти, які відстежували людей протягом десятиліття, вважають, що антиоксидантні рослинні сполуки, що містяться в каві, сприятливо впливають на роботу серця і запобігають раку.

Оскільки учасники дослідження були відносно молоді (середній вік випробуваних склав 37 років), середня ймовірність смерті протягом десяти років була дуже низькою – 1,7%. Але фахівці виявили, що ризик смерті був ще менше серед тих, хто пив каву в великих кількостях. Так, кожні дві додаткові чашки кави були пов’язані з 22%-ним відносним зниженням смертності, в той час як серед людей старше 45 років цей ризик знизився до 30%. У тих, хто пив по чотири філіжанки в день, спостерігалося 64%-ве скорочення ризику смерті у порівнянні з тими, хто ніколи або рідко споживав кави, а це означає, що абсолютний ризик смерті склав менше 1%.

«Я би порадила людям пити багато кави, так як це може бути корисно для серця, – говорить кардіолог Адель Наварро. – Ймовірно, поліфеноли, що містяться в каві, володіють протизапальним ефектом, дозволяючи запобігти ризику ранньої смерті». Кава також містить ряд сполук, кофеїн, дитерпені і антиоксиданти, які, як вважають вчені, також надають захисну дію.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button