Здоров'я

Як хлорка з басейну впливає на шкіру

Хлорування води – дуже ефективний і дешевий спосіб знезаражування. Проте, позбавившись від бактерій, ми натрапили на іншу проблему. Хлорка у воді може спровокувати розвиток ракових захворювань. Небезпечно у зв’язку з цим відвідувати басейни, де воду також хлорують.

Інфекції у воді – проблема, яка довгий час залишалася невирішеною, поки на початку 19 століття не придумали ефективний спосіб знезараження води. В якості дезинфікуючого агента скористалися хлором, який донині є досить зручним і дешевим способом знезараження водопровідної води. Так, після хлорування вода стає більш-менш чистою від мікроорганізмів, що дозволяє людині не турбуватися про можливі негативні наслідки.

Однак, вирішивши проблему з хвороботворними бактеріями, ми зіткнулися з іншою – більш небезпечною реальністю. Як відомо, хлор – небезпечна речовина, і при попаданні в організм він може спровокувати розвиток багатьох патологічних процесів – від алергії і до раку.

Як і скільки хлорують воду в басейнах

Хлорують не тільки водопровідну воду, але і воду в басейнах. До знезараженню в басейнах ставляться з особливою суворістю, адже, якщо цього не робити, то можна легко підчепити яку-небудь заразу. Якщо в басейнах вода хлорована, то як вона може заподіяти нам шкоду, адже ми її не п’ємо.

На жаль, вода в басейнах дійсно може завдати шкоди вашому організму. Хлор – речовина з високим ступенем леткості, і в басейнах він постійно випаровується, потрапляючи в легені. А це найкоротший шлях, яким можна дістатися до крові.

Крім того, хлор і його з’єднання вбираються шкірою, від чого вона стає стягнутою. Ви напевно відчували такий ефект після відвідування басейну.

Якщо у воді міститься велика кількість хлору, то у деяких відвідувачів басейну можливий розвиток алергії і навіть кон’юнктивіту (при попаданні такої води в очі).

Що стосується норм хлорування води, то тут все залежить від хлоруючих речовин і рівня кислотності води. Кожен плавальний басейн повинен бути облаштований відповідним обладнанням, яке стежить за параметрами води (зокрема, рівнем рН). Якщо вода в басейні сильно пахне хлором, то, швидше за все, вона була дуже забруднена або рівень кислотності не відповідає нормам.

Як часто можна відвідувати басейн без шкоди здоров’ю

Про канцерогенні властивості хлору і хлорорганічних сполук відомо давно. Лікарі настійно рекомендують мати вдома фільтри для води, які водопровідну воду очищають від сполук хлору.

Численні дослідження показують, що хлорована вода може виступати в ролі потужного фактора в розвитку раку сечового міхура, прямої кишки та стравоходу. Тобто, органів, з якими хлор стикається при вживанні води всередину.

Що стосується небезпеки хлорованої води в басейнах, то у фахівців на цей рахунок немає однозначної позиції. Є дослідження, які показують, що люди, які часто відвідують басейн, мають підвищений ризик розвитку раку сечового міхура. Вчені вважають, що всьому виною виступають речовини трігалометани, що утворюються у воді при її хлоруванні. У зв’язку з цим деякі лікарі радять людям вибирати басейни, які використовують інший метод очищення.

І все ж, якщо ви відвідуєте басейн 2-4 рази в тиждень по 45-60 хвилин, то ніякої шкоди від води вам не буде. Так, рівень хлору в басейнах нижчий, ніж у водопровідній воді, тому побоюватися цієї речовини в басейнах не варто. При цьому важливо дотримуватися правила відвідування басейну, а саме – приймати душ до і після басейну з використанням мила.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button