Фото

Роботи наступають: 10 шокуючих людиноподібних роботів у світі

Роботи наступають: 10 шокуючих людиноподібних роботів у світі

Подобається це нам чи ні, але завдяки швидкому розвитку технологій і величезних грошей, які були інвестовані у розвиток робототехніки, настала епоха роботів. Кожні 6 місяців з’являються новинки у сфері комп’ютерної техніки, і кожен рік – у сфері робототехніки. Сучасні роботи стають більше схожими на людину. Чим швидше буде розвиватися інженерія і програмування, тим швидше з’явиться вдосконалений штучний інтелект. Лише 15 років тому з’явилися роботи на колесах, які не володіли широким спектром функцій, сьогодні вже існують моделі, які вміють читати, розпізнавати людські емоції.

10. Робот BRETT (UC Berkeley)

Команда вчених з компанії UC Berkeley нещодавно здійснила справжню революцію в світі людиноподібних роботів. Зовні BRETT не схожий на людину, але проявляє інтелект гідний генія. Робота робота заснована на сенсорах та візуальній інформації, яку він обробляє і застосовує самостійно. Наприклад, робот здатний сам зібрати модель з конструктора Lego. Коли йому задають нове завдання, то перепрограмування не потрібно. Робот з виконанням нової задачі «вчиться» і стає розумнішим, вчені сподіваються через 5-10 років отримати «дуже розумного робота».

9. Робот Telenoid (Miraikan)

Основною функцією робота Telenoid вважається комунікативна. Він здатний фіксувати голос, вираз обличчя, рух голови співрозмовника і навіть може відповісти на обійми. Спеціальні аудіо програми допоможуть у вивченні іноземної мови, а літні люди можуть користуватися ним в якості пристрою для спілкування з родичами, що живуть далеко. Незважаючи на не зовсім привабливий зовнішній вигляд, користі від такого робота багато.

8. Робот EveR-4 (KITECH)

Робот EveR-4 (KITECH), представник цілої серії андроїдів жіночого роду, був створений вченими Південно-корейського інституту індустріальних технологій. Ім’я робот, на створення якого пішло 321 000 доларів, отримав на честь біблійної жінки, Єви. Андроїд EveR-1 був здатний імітувати людські емоції щастя, смутку, злості, за допомогою спеціальної гідролітичної системи, яка управляла його рухами. Зовнішнє покриття роботів всієї серії виконано з силікону і на дотик нагадує шкіру людини. Андроїд EveR-3 був першим роботом, здатним співати, що і було продемонстровано на щорічному ярмарку в Ганновері в 2009 році. Він був розроблений з урахуванням всіх переваг його попередників, крім того, творцям вдалося досягти плавності рухів, його оснастили ногами, штучною мовою та механічними голосовими зв’язками. Робот останнього покоління був представлений в 2011 році на виставці RoboWorld 2011.

7. Робот Pepper (SoftBank)

У 2014 році Масаесі Сон, власник компанії SoftBank, представив публіці робота Pepper. Він заявив, що це перший робот, здатний розпізнавати емоції людини, а значить, «має серце». Робот оснащений чотирма направленими мікрофонами, які допомагають ідентифікувати звук і емоції. Він здатний накопичувати в пам’яті «отримані знання» і користуватися ними. Наприклад, робот запам’ятовує емоційний момент, коли на Дні народження задувають свічки на торті, і пізніше в певній ситуації самостійно відтворює дію. Емоційний робот на подив доступний, як ноутбук – його продають за 2000 доларів.

6. Робот Kirobo (Університет Токіо)

Томотака Такахасі, провідний робототехнік Токійського Університету, творець ROBO-GARAGE (2009 рік), розробив робота Kirobo. Це перший японський робот астронавт, який супроводжував Коїті Ваката командира Міжнародної космічної станції в 2013 році. На борт робот був доставлений на борту безпілотного вантажного корабля. 34-сантиметровий робот зовні схожий на героя японських аніме і LEGO-героя. Він розпізнає голоси і підтримує основну розмову. Основною функцією робота на борту космічної станції була допомога капітану в проведенні різних досліджень і орієнтування в умовах невагомості. При створенні робота вчені хотіли подивитися, як людина і робот зможуть співпрацювати і співіснувати. Він став рекордсменом Книги рекордів Гіннеса: як перший робот-компаньйон і робот-співрозмовник.

5. Роботи Otonaroid і Kodomoroid (Miraikan)

Японський робототехнік Хіросі Ісігуро створив двох роботів-гуманоїдів, Otonaroid і Kodomoroid, для Японського національного музею передової науки і технології (Miraikan). Otonaroid відтворює образ 30-річної японки, яка чудово може підтримати розмову. У свою чергу, робот Kodomoroid – це дівчинка-підліток, яка може читати на різних мовах і навіть відповідати чоловічим голосом. В обох роботів багата експресія обличчя, вони можуть качати головою, моргати очима і розмовляти. Вони здатні спілкуватися з людьми, можуть провести екскурсію по музею, тобто можуть працювати замість людини. Хоч вони й схожі, у них є ряд особливостей. Наприклад, робот Kodomoroid може на багатьох мовах повідомляти різні новини, а робот Otonaroid підтримає будь-яку розмову з відвідувачами. Але не все ідеально. Іноді вони виглядають і поводяться дивно, міміка обличчя і рух губ не збігається з тим, що роботи говорять, але в основному обидва робота виглядають і поводяться, як люди.

4. Робот PETMAN (DARPA)

Манекен для випробувань засобів індивідуального захисту, скорочено PETMAN, був розроблений для Пентагону в рамках проекту цивільної оборони (DARPA). Це двоногий робот, здатний підніматися по сходах, піднімати і опускати речі, бігати, тримати рівновагу і займатися зарядкою. Boston Dynamics, компанія, яка спеціалізується в робототехніці, розробила високотехнологічний камуфляжний костюм для захисту солдатів від впливу хімічних реагентів. Передбачена система контролю клімату, яка регулює температуру усередині костюма. Взагалі робот запрограмований, як симулятор людської фізіології. Коли він піддається впливу хімічних агентів, він посилає сигнали, що імітують стан людини в подібній ситуації. Такий робот може використовуватися в пошукових роботах в пустелі, в умовах небезпечних для людини.

3. Робот NAO (Aldebaran Robotics)

NAO – це автономний і запрограмований робот, розроблений французькою інженерною компанією, Aldebaran Robotics. Робот заввишки 60 см і вагою більше 4 кг оснащений операційною системою INTEL Atom. Він здатний розпізнавати вираз обличчя і голос, а також плавно рухатися. Робот розмовляє і розвивається, пізнаючи нові емоції. У 70 країнах світу його використовують у системі освіти, він допомагає при навчанні програмування, математики, інформатики. Його можна навчити будити вранці, стежити за порядком у будинку, навчати дітей мультиплікації.

2. Робот Atlas (DARPA)

182-сантиметровий двоногий гуманоїд розроблений DARPA компанією на основі моделі PETMAN з чотирма гідравлічними приводами кінцівок. Корпус виконаний з алюмінію і титану. Робот може виконувати багато функцій, включаючи пошуково-рятувальні, але зовні він не настільки схожий на людину, як PETMAN. Руки робота можуть виконувати різні маніпуляції, він також оснащений двома відеосистемами – стереокамерою і лазерним далекоміром. Остання модель може тримати рівновагу, стоячи на одній нозі після влучення снаряда, відкривати двері, керувати обладнанням, закривати крани. Під час тестування в 2013 році робот продемонстрував здатність керувати автомобілем, долати перешкоди, підніматися по сходах, розчищати завали, розрізати гіпсокартон з допомогою електроінструментів.

1. Робот ASIMO (Honda)

Проект ASIMO стартував у 1986 році на базі компанії Honda. 120-сантиметровий робот вагою 52 кг є багатофункціональним. Функції очей виконують камери, на кожній руці знаходиться за п’ять гнучких пальців, за допомогою яких він може брати і тримати предмети і спілкуватися мовою глухонімих. Перша версія робота управлялася дистанційно, а ця модель вже автономна і може пристосовуватися до навколишнього середовища. Він може розпізнавати вираз обличчя, мову, пересуватися зі швидкістю 3 км/год, підніматися по сходах, нести предмети, грати у футбол, відкривати пляшки і наливати рідини. Роботи ASIMO можуть приєднуватися одне до одного і працювати спільно. Вони можуть рухатися повз людей і предметів, а також самостійно підходити до зарядного пристрою. А 2008 році цей робот успішно керував Детройтським симфонічним оркестром.

Натхнення: www.novate.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button