Здоров'я

Як позбавитися від хропіння?

Сон необхідний людині так само, як повітря і вода. Він впливає на фізичний і психічний стан організму, якість шкіри і волосся. Але іноді це корисне і приємне проведення часу може порушуватися некомфортним сусідством — близьких, рідних, сусідів по купе. Але ще гірше, коли джерелом хропіння стає сама людина. Як уникнути цього? Чи обов’язково потрібно звертатися до фахівця чи можна лікувати хропіння народними методами?

Хропіння — це звичка чи хвороба?

Хропіння виникає в тих випадках, коли шляхи в носоглотці або у роті виявляються заблокованими, і в результаті з’являються вібрації при такому утрудненому диханні. У деяких випадках хропіння стає симптомом захворювання, яке називається апное сну, коли дихання під час сну зупиняється або зменшується його амплітуда. У будь-якому випадку, незалежно від причин, встановлено, що від хропіння страждає більше третини людства серед тих, хто досяг повноліття.

Чи є ліки проти хропіння?

На думку фахівців, методи позбавлення від хропіння суто індивідуальні. В більшості своїй від хропіння страждають ті, хто зловживають алкоголем, мають проблеми з носоглоткою, а також ті, хто володіє надлишковою масою тіла.

В окремих випадках для позбавлення від хропіння досить утриматися від алкоголю за пару годин до сну і куріння, яке, природно, ускладнює дихання.

Величезна кількість пристосувань, які винайдені з метою позбавитися від хропіння, зможуть допомогти не всім. Подушки, капи, спеціальні ароматизатори спробувати можна, але невідомо, який засіб допоможе у кожному конкретному випадку. В більшості випадків вони не дуже зручні і впливають на зовнішні чинники появи хропіння: сухість повітря, положення тіла уві сні і т. д.

Єдиним способом, що працює без винятків, є сон на боці. Найчастіше хропіння виникає у позиції «лежачи на спині», і щоб її уникнути, можна пришити на спину спального комплекту великі незручні гудзики. В цьому випадку організм відвикне від сну на спині і завжди буде приймати інші положення, в яких людина не хропе.

Небезпека хропіння

Незважаючи на безневинність хропіння, воно може стати показником серйозного захворювання. За статистикою близько 10 відсотків тих, хто страждає хропінням, мають захворювання — «обструктивне апное сну». Ознакою такої хвороби є головний біль після сну, втома після пробудження, відсутність концентрації протягом дня і т. д.

Якщо не звертати уваги на ці симптоми, відсутність необхідного лікування може позначитися на появі проблем з роботою серця, ризиком розвитку цукрового діабету, інсульту. Тим не менш, щоб визначити необхідність лікування хропіння, потрібно обов’язково звернутися до лікаря, який зможе знайти причини і призначити той чи інший спосіб боротьби з цим неприємним явищем.

В окремих випадках призначається хірургічне лікування хропіння. Воно передбачає малоінвазивні методи та в деяких випадках застосування методів лазерної хірургії.

Кнопка «Наверх»
Закрыть