Наука

У сома “вбудували” ДНК алігатора: він став живучішим на 400%

Група вчених “вставила” ген алігатора в геном сома. Ген алігатора, який називається кателіцидином, є антимікробним геном, який відіграє роль у вродженій імунній відповіді тварини, забезпечуючи захист від різних патогенів, включаючи бактерії та віруси.

Дослідники вбудували ген у частину геному сома, який кодує важливий репродуктивний гормон. Отримані гібриди показали підвищену стійкість до хвороб і стерильність.

Аквакультура не тільки сприяє зміні клімату, але й страждає від його наслідків. Соми становлять понад 50% попиту на вирощувану на фермах рибу в США; однак майже 45% від загальної популяції не доживають навіть до стадії мальків, що загрожує навколишньому середовищу і стійкості галузі.

Соми не тільки дуже сприйнятливі до бактеріальних інфекцій і абіотичних стресів, але також виробили стійкість до антибіотиків. Вчені намагаються дати цим прісноводним фермерським рибам перевагу перед обставинами, імплантуючи їм ген боротьби з хворобами від алігаторів.

Система CRISPR зробила революцію в модифікації генів, зробивши редагування генів більш точним, ефективним і доступним. Група під керівництвом Рекса Данхема та Баофен Су з Обернського університету в Алабамі використовувала Cas9 — один із ферментів, що виробляються системою CRISPR — для інтеграції гена кателіцидину алігаторів у ДНК сома.

Виживання кателіцидинових трансгенних риб на 100-400% вище, ніж у їх місцевих побратимів. Стерильність цих гібридів допомагає запобігти їх впливу на екосистеми і «запобігти створенню трансгенних або домашніх генотипів в природному середовищі», — кажуть вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button