Наука

Вчені знайшли в грунті фрагменти ДНК невідомого походження

Вчені виявили в масі ДНК ґрунтових бактерій молекули, які не належать ні бактеріям або еукаріотам, ні вірусам або плазмідам.

ДНК

Дивні молекули ДНК, знайдені в грунті, не схожі ні на що. Вчені відзначили, що вони сильно відрізняються від бактеріальних, вірусних або інших генів. Крім того, вони не схожі навіть на плазміди. Нагадаємо, плазміди – невеликі молекули ДНК, фізично відокремлені від хромосом і здатні до автономної реплікації. Головним чином плазміди зустрічаються у бактерій, а також у деяких архей і еукаріот. Найчастіше плазміди являють собою дволанцюгові кільцеві молекули.

Біологи назвали дивні фрагменти ДНК «боргами» – на честь фантастичних істот з серіалу «Зоряний шлях». За сюжетом, вони були в змозі здійснювати прямий обмін генами один з одним.

«Борги», виявлені вченими в зразках ґрунту з Каліфорнії – швидше за все, елементи поза хромосомних спадковостей, як і плазміди. Але якщо плазміди складаються максимум з сотень тисяч нуклеотидів, то у «заборгованих» виявлено понад мільйон послідовностей.

Секвенування «заборгованих» показало, що в них входять гени, характерні для Methanoperedens. Як відомо, це метанотрофні бактерії. Їх завдання – поглинати метан і виводити його з атмосфери. Попередній аналіз показав, що «борги» – це інструмент метаболізму грунтових анаеробних бактерій. Однак автори роботи, опубліковані в бібліотеці препринтів bioRxiv, відзначають, що необхідні додаткові дослідження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button