Головна / Всесвіт / Як Юпітер зміг вирости до таких гігантських розмірів?

Як Юпітер зміг вирости до таких гігантських розмірів?

Приголомшливий вид на Юпітер, який ви бачите на фото, був зроблений 1 квітня 2018 року блоком формування зображень JunoCam, встановленим на борту космічного апарату Juno.

Над зображенням попрацювали Геральд Айкстедт і Сеан Дорен. В результаті ми отримали чудовий кадр.

Юпітер іноді називають королем планет в нашій Сонячній Системі завдяки його величезному розміру. По масі це газовий гігант приблизно в 300 разів більше Землі. На думку вчених, Юпітер швидко став найбільшою планетою в історії нашої Сонячної Системи.

Как Юпитер смог вырасти до таких гигантских размеров?

Однак залишилися питання на рахунок того, як швидко Юпітер продовжував зростати. Більш ранні докази, отримані в рамках минулих наукових досліджень, показують, що зростання цього газового гіганта було припинено приблизно на 2 мільйони років, однак точні причини цього поки точно невідомі. Хоча астрофізики зі Швейцарії думають, що у них є відповідь. Їх робота з результатами нового дослідження була опублікована 27 серпня 2018 року в науковому виданні Nature Astronomy.

Комп’ютерні моделювання допомогло дослідникам з’ясувати, що мільярди років тому, рано в історії нашої Сонячної системи, Юпітер зазнав дуже своєрідну фазу зростання.

Імовірно, такі планети, як Земля або Юпітер, ростуть за рахунок приросту матеріалу від хмар, що складаються з газу і пилу, тобто за рахунок оточуючих туманностей.

 
comments powered by HyperComments