Технології

Як виглядає марсіанський ровер майбутнього

Марсохід NASA Mars 2020 повинен досліджувати геологію Червоної планети і намагається зробити оцінку того, чи булао на Марсі життя в далекому минулому. Космічне агентство наочно демонструє, що підготовка йде повним ходом.

Минулого тижня заступник Адміністратора NASA по управлінню науковими місіями Томас Зурбухен дав добро на початок заправки багатоцільового радіоізотопного термоелектричного генератора, або MMRTG. MMRTG буде живити ровер і підтримувати його в теплі в холодні марсіанські ночі, під час яких температура може опускатися до -73 градусів Цельсія.

MMRTG зможе підтримувати теплохід в таких важких умовах, маючи ядерну батарею. Його джерело тепла містить плутоній-238 (Pu-238), і, по мірі розпаду Pu-238, він виділяє тепло. Це тепло і перетворюється в 110 Ватт електроенергії, необхідні для космічного корабля і його наукових приладів. Надмірне ж тепло буде зігрівати систему.

Крім цього, NASA продемонструвала ще один цікавий прилад, який буде приводити в дію MMRTG: роботизовану руку, здатну картинно напружувати біцепс. У новому ролику можна побачити, як ровер маніпулює туреллю вагою 40 кг, переводячи її з розгорнутого в згорнутий стан. Правильне зберігання інструментів — запорука успіху, адже тільки так можна врятувати обладнання від всюдисущого марсіанського пилу.

Рука легко переносить велику вагу завдяки п’яти електродвигунам. Турель ж включає в себе безліч камер високої чіткості, у тому числі систему «Сканер середовища проживання з рамановським і люмінесцентним випромінюванням для органічних і хімічних речовин» (скор. SHERLOC), а також «Планетарний прилад для рентгенівської літохімії» (скор. PIXL).

Комбінація турелі і руки призначена для відтворення того, як справжні геологи будуть виконувати свої обов’язки на Марсі. Вони будуть досліджувати місцевість на предмет найбільш цікавих геологічних особливостей, а потім аналізувати і збирати зразки. Це стане можливим завдяки системі кешування зразків Mars 2020, яка буде зберігати зразки в очікуванні того, коли нарешті дослідники з Землі прилетять на планету і заберуть здобич на Землю.

Підготовка до Mars 2020 буде тривати протягом усього року, аж до очікуваного запуску ровера в липні 2020 року з мису Канаверал, штат Флорида. NASA сподівається, що ровер приземлиться на Червону планету 18 лютого 2021 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments