Людина

Молода кров оновлює мозок старого

Звучить неймовірно, але новий експеримент показав, що переплетення молодої крові з кров’ю старіючих мишей змушує організм останніх виробляти більше нервових клітин у мозку, від чого вони стають більш спритними і швидше орієнтуються в лабіринтах.

“Старий мозок заряджається від нової крові”, – пояснює старший автор дослідження Тоні Вісс-Корей (Tony Wyss-Coray), професор неврології і неврологічних наук Стенфордського університету.

Дослідники стверджують, що якщо це стосується і людей, то отримані результати будуть благом для створення нових підходів у лікуванні наслідків деменції, наприклад, хвороби Альцгеймера.

hippocampus_600

Нове наукове відкриття

Тоні і його колеги звернули особливу увагу на гіпокамп, область мозку, відповідальну за формування певних типів пам’яті, зокрема за спогади, пов’язані з просторовими структурами.

Як пояснив професор, людина використовує свій гіпокамп, коли намагається знайти автомобіль на стоянці або коли переміщується по незнайомому місту без використання системи GPS.

Читайте також: Вчені довели неефективність дієти по групі крові

Дослідження показали, що гіпокамп дуже чуйний до нового досвіду і стає більшим при завантаженні більшої кількості інформації. Цей регіон мозку, однак, дуже чутливий до старіння. Ця одна з областей мозку, яка страждає найсильніше у пацієнтів з деменцією.

Вплив молодої крові

Після вливання старим мишам плазми крові молодих гризунів, клітини в організмі “старих” стали повертатися до життя. Клітини гіпокампа старих мишей стали формувати більш якісні зв’язки між собою, а також миші відразу ж показали високі результати по рівню навчання і пам’яті.

Їх поведінка також показала ознаки поліпшення. У тесті старі миші після плазмових вливань швидко знайшли платформу в заповненому водою контейнері.

Однак, дослідження показало і зворотне. Коли молодим мишам влили плазму старих гризунів, їх можливості значно обмежилися, при цьому зростання нових нервових клітин гальмувалося, а навички навігації значно погіршилися.

“У крові молодих мишей є елементи, які можуть перетворити мозок старого гризуна в молодий. Зараз ми активно працюємо над тим, що з’ясувати, що це за елементи і від яких саме тканин вони відбуваються”, – продовжує Вісс-Корей.

Чи працює це на людях? Найближчим часом ми отримаємо відповідь на це питання. Група фахівців запустила кампанію, в рамках якої планується невелике клінічне дослідження.

Читайте також: Для чого необхідно знати кількість кисню в крові

Незабаром кілька пацієнтів з хворобою Альцгеймера отримають ін’єкцію плазми від молодих донорів.

Не варто забувати, що отримані результати попередні, але якщо все підтвердиться на людях, то це буде тема на мільйони доларів. Залишилося зовсім небагато часу, щоб це зрозуміти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button