Поради

Як виростити огірки в мішках

Любителі саду і городу з сезону в сезон придумують різні способи вирощування овочів і фруктів на своїх земельних ділянках. Хтось мусить це робити в цілях економії місця, для когось це хобі. У будь-якому випадку нововведення в городництві не завадять. Отже, тепер можна сміливо вирощувати огірки в мішках і бочках. Розглянемо цей метод детальніше.

Щоб вирощувати огірки в мішках, в першу чергу необхідно підготувати інвентар. Це:

  • мішки з поліетилену об’ємом від 60 літрів, по два мішки на кожну «грядку»;
  • дерев’яна рейка або палиця, висотою в 2 метри;
  • трубки з отворами по всій довжині, всередині порожнисті, діаметром кілька сантиметрів. Трубки потрібно заздалегідь з одного кінця закрити;
  • скотч.

Де вирощувати огірки в мішках

Тепер визначіть місце для грядки: воно повинно бути сонячним в першу половину дня, але в той же час тінистим в найспекотнішу частину дня, щоб листочки не спалилися від променів сонця. Так і в спеку вода випаровується швидше, земля стає сухішою. Вирийте в цьому місці не дуже глибоку ямку, діаметром з підготовлений сміттєвий мішок. Так грядка буде стійкішою.

Готуємо грядки-мішки для вирощування огірків

Далі всуньте один мішок в інший, щоб грядка не звалилася, якщо один мішок порветься. Заповніть наполовину землею з ділянки, грунтом, придбаними в магазині, добривами, гноєм або перегноєм, загалом, тут є з чого вибрати. Добре перегляньте грунт, щоб не попалися гілки та інші колючі предмети, щоб не порвати мішок. Встановіть грядку у підготовлену яму.

[ads2] Щоб грядка була стійкішою, мішки повинні бути товстішими і міцнішими. Тепер у центр встановіть двометрову палицю, а по колу – порожнисті трубочки з отворами. Перша необхідна для підв’язки вже вирослих огірків, а другі – для поливу і добрива. Досипте грунт в мішок майже до кінця. Підверніть краї мішка, зробивши, таким чином, бортик, і весь мішок замотайте скотчем. Скотч додасть грядці стійкість і цілісність.

Як вирощувати огірки в мішках – розсадою або насінням?

Саджанці потрібно підготувати заздалегідь. Це можуть бути як саме насіння, так і розсада. Краще всього підійдуть насіння, підготовлені з минулорічного врожаю, так як 2-3-річні огірки будуть мати більше квіток «жіночої статі», які потім і формують зав’язі. Якщо ж покупні насіння, підготувати їх потрібно наступним чином.

  1. прогрійте насіння при температурі 60 градов протягом 2 годин;
  2. відберіть тільки хороші насіння: у воді погані і порожні насінини спливуть;
  3. загартовування: замочіть відібрані насінини в теплій воді на добу, а потім помістіть контейнер з насінням в холодильник на 3 діб;
  4. пророщують насіння звичайним способом.

Можна перед всією цією процедурою підсушити насіння біля батареї протягом місяця.

Скільки можна виростити огірків в мішку

Тепер можна приступити до головного: висадка огірків в грунт.

В мішок середнього об’єму можна посадити близько 10-15 огірочків. Городники вдаються до хитрощів: у сам мішок вони садять 4-5 рослин, а решта – з боків. Для цього роблять розрізи в мішку, туди і садять огірки. Головне, щоб розрізи не були близькі один до одного.

Підв’язувати огірки потрібно тоді, коли виростуть 5-6 листочків. Для цього і потрібна рейка посередині грядки. Чим вище ви закріпіть другий кінець мотузки на палиці, тим вище і проросте огірок. Але занадто високо підв’язувати теж не варто.

Вирощуємо огірки в мішках: як поливати

Переходимо до поливу. Полив огірків відбувається через встановлені трубки, це зручно, навіть зручніше лійок, так як земля таким чином добре зволожується, а вода не потрапляє на листя рослин. В особливо спекотні дні варто поливати не рідше одного разу на 2 доби. Те ж саме стосується і добрив: тільки вони повинні бути в рідкому вигляді.

Якщо ви хочете збирати урожай огірків з мішків протягом усього літа і до осені, то садіть кілька різних сортів, починаючи від ранніх і закінчуючи пізніми. Не забувайте накривати грядку в заморозки або перед дощем, адже зайва волога не зможе вийти з грядки, а град може побити молоді саджанці.

Вирощувати огірки в мішках зручно і вигідно

Перевага такої грядки в тому, що її можна розмістити на ділянці прямо на землі, так і на балконі або лоджії. Тільки не забувайте прибирати її в тінь, якщо балкон виходить на південну сторону. Крім того, не знадобиться прополювати, рихлити землю. Ще одним плюсом можна назвати мінімальність ймовірності захворювання різними хворобами, яким піддаються тепличні та ґрунтові рослини. Так що тим, у кого невеликі присадибні ділянки, можна сміливо рекомендувати вирощувати огірки в мішках.

Кнопка «Наверх»