Здоров'я

Як впоратися з акліматизацією

Любите відпочивати, але кожен раз доводиться стикатися з акліматизацією? Не ви перші, не ви останні. Майже кожен з нас стикався з цією проблемою. Коли розумієш, що це природно для організму – так пристосовуватися до нових умов, то процес адаптації проходить набагато легше. Звичайно, найсильніший стрес людина відчуває тоді, коли потрапляє, наприклад, з дуже холодного клімату в субтропічний.

Найбільше акліматизації схильні діти і літні люди. Якщо дорослій людині потрібно два або три дні, щоб прийти в себе, то малюк може боротися з цим весь відпочинок – два тижні, іноді навіть більше. Тому слід завжди брати до уваги цю деталь, і якщо відпочивати в теплих країнах з маленькими дітьми, то бажано якомога довше, щоб вони теж встигли насолодитися красою теплої погоди. Але не варто забувати, що існує таке явище як реакліматизація – вона наступає, коли ви знову повертаєтеся додому. Що ж робити в таких випадках?

В дуже спекотних країнах

Дуже складно відразу звикнути до сорокаградусної спеки, тому не варто відразу засмучуватися, що вам важко пересуватися і що-небудь робити. Якщо ваш організм звик жити в холоді, то природно, що він весь цей час накопичував і утримував тепло. Тут же йому треба вивільняти його, віддаючи частину у зовнішній світ.

Саме тому ви будете почувати себе погано, адже тепло буде продовжувати накопичуватися. Організм почне перегріватися, може піднятися температура, захворіти голова і ви можете відчути сильний озноб. Не лякайтеся, потрібно дотримувати наступні правила, щоб швидше видужати. Вам можна засмагати не більше, ніж півтори години в день, і робити це краще рано вранці або після чотирьох годин дня. Постарайтеся відмовитися від спиртних напоїв, замінивши їх простою водою, якої часто не вистачає організму в жарких країнах. Виключіть жирні продукти, спробуйте їсти більше овочів. І найголовніше – завжди використовуйте сонцезахисні засоби!

У країнах з підвищеною вологістю

Зовсім інша справа – це країни дощів, і до них організму теж треба звикнути. Коли відсоток вологості дуже високий, у вас виділяється більша кількість поту, ніж зазвичай. Це призводить до того, що в організмі порушується баланс води і солі. Якщо у вас почалися сильні головні болі або судоми, то вам варто пити воду з сіллю або є велика кількість сухофруктів, які багаті мінералами і мікроелементами.

Досить часто буває, що ваші друзі або знайомі, які їдуть відпочивати з вами, не відчувають ніяких симптомів акліматизації. Так, таке буває, коли люди досить часто подорожують і змінюють кліматичні зони. Спочатку їх організм так само звикав, але зараз він вже до кінця адаптувався і більше не відчуває ніяких розладів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button