Здоров'я

Які продукти захистять кишківник від раку

Так само як дієта може мати позитивний або негативний вплив на здоров’я серця, мозку і кісток, так й на загальний стан товстої кишки може вплинути те, що людина їсть. Товста кишка є важливою частиною травної системи, і багато різних умов можуть призвести до її неправильної роботи. Деякі з них включають запальні захворювання кишківника, такі як:

  • дивертикулярна хвороба;
  • синдром роздратованого кишківника;
  • колоректальний рак.

Але існують продукти, які можуть захистити здоров’я кишківника. Повідомляють лікарі Медичного центру Університету Раша.

Фактори ризику раку товстої кишки включають вік (ризик збільшується після 50 років), попередні поліпи, запальне захворювання кишківника, куріння, фізична пасивність та сильне вживання алкоголю.

«Існує також сильна кореляція між ожирінням і підвищеним ризиком розвитку раку товстої кишки, — говорить Джошуа Мелсон, доктор медицини, магістр охорони здоров’я, гастроентеролог з Медичного центру Університету Раша. – Рак товстої кишки — один з семи видів раку, безпосередньо пов’язаних з фізичною активністю».

Продукти, що захистять від раку

Згідно ACS, дієта з високим вмістом овочів, фруктів і цільного зерна і низьким вмістом червоного й обробленого м’яса знижує ризик раку товстої кишки. Щоб сприяти гарному здоров’ю товстої кишки, дотримуйтесь цих п’яти рекомендацій по дієті:

1. Додайте у свій раціон рослинні продукти,

2. Обмежте споживання червоного м’яса,

3. Скоротіть споживання цукру,

4. Збільште споживання клітковини,

5. Додайте в раціон необроблені зернові продукти: ячмінь, кіноа, цільнозернове борошно, дикий і коричневий рис, гречку і вівсянку.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button