Здоров'я

Вчені наблизилися до створення вакцини від ВІЛ

Вчені з університетської лікарні в Цюріху (ФРН) завершили масштабне дослідження, їм вдалося виявити рідкісні та вкрай ефективні антитіла, які пригнічують ВІЛ-інфекцію. Їх можуть використовувати для створення вакцини проти небезпечного захворювання.

Ученые приблизились к созданию вакцины от ВИЧ

Дослідникам вдалося добитися прогресу в пошуках основи для вакцини. Вони визначили, що організми 1% всіх інфікованих виробляють особливі антитіла, спрямовані проти небезпечного штаму вірусу. До того ж вони дієві проти більшої частини циркулюючих у світі штамів.

Роджер Коуос разом з колегами визначає фактори, які можуть мати вирішальне значення при виробництві антитіл широкого спектру. Вчені враховують важливість імунної відповіді, що впливає на різноманітність вірусів. До уваги беруть і тривалість зараження, а також етнічну приналежність інфікованих. Дослідження близько 4,5 тис. чоловік показало, що вірус імунодефіциту впливає на специфіку відповіді антитіл. Увагу привернули білки їх оболонки, вони різняться в залежності від штаму і типу вірусу.

Вчені досліджували білки оболонки патогенів. В організмі двох пацієнтів виявлені віруси, що викликали дуже сильну активність нейтралізуючих антитіл широкого спектру. На основі цього фахівці мають намір почати розробку іммуногена. Він стане основою для вакцини проти ВІЛ-інфекції. Вірусом імунодефіциту у світі заражені близько 37 млн осіб, для них використовують різні методи лікування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button