Здоров'я

Гель з власної крові допоможе лікувати опіки

Гель, виготовлений з власної крові пацієнта, може допомогти швидше лікувати опіки, кажуть американські фахівці. Гель містить збагачену тромбоцитами плазму, які відіграють важливу роль у зціленні.

Гель з власної крові допоможе лікувати опіки

Гель виготовляється шляхом забору невеликої кількості крові з руки пацієнта (кількість варіюється в залежності від розміру рани, але, як правило, не більше 2 столових ложок), а потім її обробляють у спеціальній машині, яка обертає кров на високій швидкості, поки вона не ділиться на різні компоненти.

Кров значною мірою складається з прозорої жовтуватої рідини, що називається плазмою, але вона також містить невеликі, тверді сполуки – еритроцити, лейкоцити і тромбоцити. Тромбоцити відіграють важливу роль у процесі згортання, вони також містять сотні білків, які називаються факторами росту і важливі для загоєння. Багата тромбоцитами плазма іноді використовується для лікування травм сухожиль, а також в деяких косметичних процедурах для омолодження особи.

Читайте також: 

Тепер американські дослідники тестують її в якості засобу лікування опіків. Медики вважають, що гель буде виступати в якості бар’єру проти інфекції, зупиняючи погіршення стану. Близько 40 пацієнтів будуть отримувати 18 мл плазми, яка буде наноситися на опік протягом 72 годин після травми.

За словами фахівців, висока концентрація факторів росту в багатій тромбоцитами плазмі допомагає стимулювати зростання нових кровоносних судин і тканин шкіри. Вони також припускають, що це зменшує біль, хоча поки не зрозуміло, чому.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button