Головна / Здоров'я / Мозок можна привчити до здорової їжі

Мозок можна привчити до здорової їжі

Мозок можна навчити любити здорову їжу, повідомляє проект «Екологія мозку». Дивовижне відкриття про природу дієтичних переваг нашого мозку зробили вчені з Університету Тафтса (Tufts University). Нове дослідження показало, що при правильному підході можна змінити навіть найбільш закоренілі звички в їжі.

foto_cikavosti_12.09.2014-04

В рамках дослідження вчені сканували адиктивній центри мозку невеликій групі волонтерів, які страждають надмірною вагою і ожирінням. Частина волонтерів дотримувалась дієти, яка дозволяла їм їсти стільки, скільки їм захочеться, проте вибирати їжу тільки зі здорових продуктів. Інша частина волонтерів дотримувалася звичайних дієтичних звичок.

Читайте також: Вчені опублікували головні секрети молодості і довголіття

“Ми не народжуємося з любов’ю до картоплі фрі і відразою до цільно-зернових продуктів. Звикання до нездорової їжі проходить поступово, протягом багатьох років», — зазначає професор Сьюзан Б. Робертс (Susan B. Roberts), автор дослідження і співробітник Бостонського університету.

Волонтери слідували новій дієті протягом 6 місяців. В кінці дослідження вчені просканували мозок волонтерів повторно і виявили зміни у центрі задоволення мозку. Аналіз сканування підтвердив, що волонтери стали відчувати більше задоволення від здорвої їжі і менше — від шкідливої їжі.