Поради

Як запалити газову духовку

Газова плита являє собою побутовий прилад, який небезпечний для здоров’я та життя при неправильному поводженні з ним. В інструкції до газової електроплити обов’язково написано, як користуватися духовкою або конфорками. А що робити, якщо вам дістався вживаний побутовий прилад, і ніяких правил експлуатації ви не отримали? Тоді скористайтеся рекомендаціями цієї статті, де розповідається, як запалити газову духовку.

1) Газова плита має ряд переваг перед електричною. Газовий пальник дозволяє миттєво досягти температур, необхідних для процесу готування. Крім того, ви зможете розігріти і приготувати їжу, навіть якщо світло відключили, що не рідкість в наших містах і селах.

[ads2] 2) Для початку переконайтеся, що плита підключена до газової мережі і до електрики, якщо прилад оснащений системою електропідпалу. Потім вивчіть схеми, зображені на самій плиті. Це дозволить визначити, який з вимикачів відповідає за ту чи іншу конфорку. Спробуйте повертати по черзі важелі натискати кнопку автопідпал, яка знаходиться праворуч на панелі і має відповідне позначення. Якщо окремої кнопки електропідпалу немає, то він буде спрацьовувати при натискуванні на реле під час включення газу.

3) Якщо у вашої газової духовки не передбачений електропідпал, то доведеться трохи повозитися з її включенням. Але це нескладно. Для початку висуньте на себе металеве дно всередині духовки. Ви побачите там пальник у вигляді вигнутої труби з отворами для виходу полум’я від газу, що надходить. Для запалювання ви побачите один або два отвори з боків. До них і тримайте сірник, водночас повертаючи реле.

4) Якщо духовка оснащена кнопкою підпалу, то дійте наступним чином. Поверніть кран пальника, виставивши потрібну температуру. Натисніть кнопку запуску подачі газу і утримуйте її секунд двадцять. Не забудьте запалити вогонь іншої кнопкою, яка розташована збоку на панелі, або ж спрацює сама при повороті реле. Якщо вогонь не з’явився в перші секунди, то припиняйте подачу газу і повторіть спробу, як описано вище по відношенню до духовки без автоматики.

5) Для власної безпеки, якщо плита не нова, буде краще потримати відкритою духовку першу хвилину після того, як запалили її. Залиште невелику щілину від дверцят духовки, поки вона нагріється, а вже потім покласти в неї своє кулінарне творіння і закривайте щільно духовку.

Не забувайте перевіряти наявність вогню в процесі готування. Газ може потрапити в приміщення і спровокувати пожежу.

Натхнення: sovetclub.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button