Людина

Як зрозуміти, що ви залежні від свого телефону. Тест

Смартфони давно перестали бути для нас просто телефоном. З розвитком технологій і соціальних мереж, наші ґаджети стали для нас основним засобом комунікації, робочим інструментом, розважальним центром і вікном у світ. Не дивно, що в останні роки напади номофобії відчуває все більша кількість людей. Пропонуємо вам дізнатися, що таке номофобія, а також пройти тест на залежність від свого телефону.

Що таке номофобія?

Термін номофобія (англ. «no-mobile-phone phobia») з’явився в 2010 році з подачі маркетингової дослідницької компанії YouGov. Поняття характеризує несвідому тривогу, яку відчувають користувачі мобільних телефонів, коли з якої-небудь причини залишаються без свого ґаджета.

Згідно з дослідженнями, подібні тривоги виникають у 58% чоловіків і 47% жінок, а ще 9% людей відчувають подібні страхи, коли їх мобільні телефони вимкнені.

Симптоми номофобії

Здавалося б, сучасне життя і так сповнена усіляких стресів і тривог, щоб ще хвилюватися з приводу «мобільника». Але варто придивитися уважніше, можна виявити деякі симптоми номофобії практично у всіх своїх знайомих. Справді, скільки разів на день ми заглядаємо у свої смартфони? Чому ми весь час тримаємо їх на зарядці? Навіщо ми перевіряємо соцмережі кожні 5 хвилин? Спробуйте як-небудь вийти з дому без телефону. Як швидко ви виявите його відсутність? Можна посперечатися, що навіть не вийшовши з під’їзду. Адже все це симптоми номофобії.

І в цьому всьому найнебезпечніше — страх недоступності мобільного телефону проявляється не тільки емоційними переживаннями, але й реальними фізіологічними симптомами, такими як порушення дихання, тремор, озноб і тахікардія. Знайоме?

Телефон як спосіб побороти стрес

Залежність від смартфона має такі самі прояви, як залежність від куріння. Що робить людина в стресовій ситуації? Правильно, тягнеться до пачки сигарет. З власниками мобільних телефонів відбувається те ж саме. Однак ні сигарети, ні смартфони не допомагають позбутися від стресу. Вони просто перемикають нашу увагу, дають ілюзію захищеності. Коли наступного разу ви візьмете в руки телефон, спробуйте адекватно оцінити, чи дійсно ви хочете комусь подзвонити або знайти потрібну інформацію в інтернеті, або просто намагаєтеся відволіктися від проблем.

Тест: дізнайтеся, чи страждаєте ви номофобією?

Група вчених спільно з лікарями склали тест, що дозволяє виявити номофобію у людей на різній стадії. Спробуйте чесно і неупереджено відповісти на питання: що ви відчуваєте, якщо ваш телефон недоступний?

1. Занепокоєння через неможливість спілкуватися з друзями та близькими.

2. Переживання з приводу того, що вам не зможуть додзвонитися з роботи.

3. Нервозність за неможливість отримати повідомлення або страх пропустити важливий дзвінок.

4. Хвилювання з причини того, що з вами не можуть зв’язатися члени вашої родини.

5. Відчуття відірваності від звичного кола спілкування.

6. Дискомфорт від того, що пропускаєте оновлення в соціальних мережах і не можете отримати актуальну інформацію.

7. Досаду через те, що самі не можете написати повідомлення, запостити новину в соцмережі, розмістити фото в інстаграмі або опублікувати повідомлення в твіттері.

8. Почуття розгубленості від того, що не знаєте чим зайняти свій час.

Якщо у вас виникали відчуття, описані хоча б у половині наведеного списку, то у вас явно розвинена номофобія. І, швидше за все, час приймати заходи щодо повернення в реальний світ.

Натхнення: www.likar.info

Кнопка «Наверх»
Закрыть