Людина

Вживання алкоголю під час вагітності впливає на ДНК дитини

Дослідники з державного університету Нью-Брансвік зробили висновок, що вживання в помірних і великих кількостях алкоголю під час вагітності впливає на ДНК дитини. Результати експериментів були опубліковані в журналі Clinical and Experimental Research.

Спираючись на попередні дослідження, які показали, що внаслідок переїдання і зловживання алкоголем можуть виникнути мутації у дорослих, експерти шукали зміни до дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК) у трьох десятків вагітних і 359 дітей. В результаті було встановлено, що стався збій у двох генах: PER2, що впливає на біологічний годинник організму і РОМС, який регулює систему стрес-відповіді. Це впливає і на плід незалежно від кількості випитого.

Через вживання алкоголю в період вагітності у дитини спостерігаються фізичні або розумові відхилення, а також проблеми з поведінкою і навчанням. Експерименти показали, що у новонароджених, які зазнали впливу алкоголю в утробі матері, спостерігається підвищення рівня кортизолу. Цей гормон стресу, що пригнічує імунітет, може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Вчені рекомендують відмовитися від спиртних напоїв під час вагітності, оскільки це шкодить дитині і матері на рівні ДНК.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button