Здоров'я

Яка зубна нитка безпечна для здоров’я?

Останні дослідження показують, що зубні нитки деяких брендів викликають збільшення в крові рівня PFAS — небезпечних сполук, що провокують багато проблем зі здоров’ям, аж до раку. Однак чи означає це, що ми більше не повинні користуватися зубною ниткою?

Притримайте коней: ніхто не говорить, що ми повинні перестати користуватися зубною ниткою. Насамперед, ми знаємо, що вона може представляти небезпеку, і це вже добре. По-друге, навіть якщо зубна нитка, наприклад, Oral-B Glide, несе пряму відповідальність за підвищені рівні PFAS (хоча вчені наполягають на тому, що необхідно провести ще ряд досліджень), у споживачів все ще є інші варіанти.

У своїй статті автори написали, що продукти з зубною ниткою, які містять PFAS, широко доступні, але споживачі можуть орієнтуватися на рекламні заяви, щоб уникнути найбільш токсичних продуктів. Іншими словами, ви можете уникнути PFAS, виключивши будь-яку зубну нитку, яка позиціонує себе як нитка “з більш легким ковзанням”.

Ми знаємо, що ви думаєте: ні, звичайна нитка не так хороша для ваших зубів і ясен. Але зменшення хімічного впливу може нівелювати компроміс. Дослідження показало, що доступні більш безпечні зубні нитки, тому люди можуть вибрати зубну нитку без PFAS.

Наскільки це дійсно небезпечно?

Якщо у вас вдома зараз повний кабінет з зубною ниткою Oral-B Glide або ви використовували цю нитку протягом останніх декількох років, не хвилюйтеся. Правда в тому, що у всіх є PFAS в наших тілах (з безлічі різних джерел) і розумніше зосередитися на тому, щоб уникнути майбутнього надходження речовин в організм, а не турбуватися про те, що вже відбулося.

Візьмемо антипригарний посуд, наприклад. Торік Те Бруттон, доктор філософії, науковий співробітник PFAS з Інституту політики в області зеленої науки, повідомив, що споживачі не повинні викидати каструлі і сковороди, якими вони вже володіють, але вони не повинні закуповуватися новими тефлоновими продуктами.

З іншого боку, співробітники компанії спростували твердження вчених.

“Ми підтвердили, що ні одна з речовин, яка містяться у звіті, не використовується в нашій зубній нитці, — заявив представник Oral-B в електронному листі. — Безпека людей, що використовують наші продукти, є нашим головним пріоритетом. Наша зубна нитка проходить ретельне тестування на безпеку, і ми підтримуємо безпеку всіх наших продуктів”.

Що стосується авторів дослідження, то їх порада для людей, які хочуть обмежити вплив шкідливих хімічних речовин, — це використовувати зубну нитку і інші речі без PFAS.

В цілому дослідження дає більше доказів того, що споживчі товари є важливим джерелом впливу PFAS.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button