Здоров'я

Катання на американських гірках допомагає позбутися від каменів у нирках

Для тих, хто страждає від болісних каменів у нирках, є дійсно хороший привід відвідати Діснейленд.

Нове дослідження показує, що їзда на американських гірках може запобігти утворенню каменів у нирках, перш ніж вони стануть проблемою. Протягом багатьох років урологи чули від пацієнтів, що підстрибування, поштовхи і різкі рухи, здається, допомагають їм позбутися від каменів в нирках, але не було досліджень, які підтверджують ці твердження.

Загальне лихо

“Уявіть собі, що ви народили дикобраза”, — говорить Девід Уортінгер, почесний професор Коледжу остеопатичної медицини Мічиганського державного університету, описуючи, як це — пропускати нирковий камінь.

Камені в нирках утворюються, коли мінерали, зазвичай кальцій, накопичуються в нирках і починають утворювати нерівні грудочки. Ці камені в кінцевому підсумку перемістяться з нирки у сечовий міхур і сечівник. Каміння розміром менше ніж 4 міліметрів зазвичай проходять відносно легко, але все, що більше, може застрягти, часто вимагаючи відвідування відділення невідкладної допомоги. За оцінками, в якийсь момент кожна 11 людина в світі буде страждати від каменів у нирках.

В ході дослідження пацієнт в ході поїздки позбувся трьох каменів, і все це завдяки єдиній поїздці на американських гірках. Дослідники кажуть у своїй статті, що ймовірність проходження ниркового каменя, що перевищує шість міліметрів, становить близько одного відсотка, тому це не може бути збігом.

Це твердження щасливого пацієнта підтверджуються іншими історіями, які Уортінгер, співавтор газети, чув протягом багатьох років. Досить переконаний, він вирішив перевірити це.

Разом з колишнім студентом він відправився в Діснейленд з тривимірною друкованою моделлю нирки. Уортінгер наповнив її сечею і справжніми нирковими каменями, щоб краще всього імітувати реальні умови. З моделлю в рюкзаку він катався на каботажному судні 20 разів, перевіряючи репліку нирки після кожної поїздки, щоб побачити, чи не зрушив будь-який з каменів. Вони правда зрушили.

Уортінгер виявив, що сидіння в передній частині дороги призводило до проходження каменів у нирках приблизно в 17% випадків, в той час як сидіння в останньому вагоні давало колосальні 64 відсотки успіху. Зрештою, ймовірно, саме поєднання вібрацій і різких поворотів допомагає позбутися від каменів.

Найбільш захоплююче медичне лікування

Уортінгер каже, що дотепер він провів близько 230 поїздок зі своєю підробленою ниркою, і він сподівається розширити свої дослідження на інші тематичні парки. Його дослідження фактично почалися ще в 2008 році, але він мав певні труднощі з забезпеченням фінансування і підтримки свого дослідження. Яким би дивним воно не було, він говорить, що його дослідження може дати фундаментальне розв’язання загальної проблеми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button