Людина

Які небезпечні бактерії виявлені на грошових банкнотах?

Те, що на паперових грошах може знаходитися безліч різних бактерій, не дивно. Але, на жаль, більшість людей не бачить ніякої небезпеки в готівкових грошах і не вважає їх способом передачі інфекцій. Такі соціологічні дані надала компанія PayPal.

Гроші потрапляють в безліч рук, а підживлення бактерій відбувається за рахунок клітин шкіри і сальних відкладень, які накопичуються на банкнотах. Гаманець, температура якого приблизно така ж, як і у тіла людини, також сприяє їх швидкому розмноженню.

Дослідження, проведене в Америці

В рамках одного з проведених досліджень, здійсненого вченими медичного центру Wright Patterson в Дейтоні, штат Огайо, аналізу піддалися 68 старих пошарпаних однодоларових купюр (ця банкнота поширена найбільше).

Згідно з результатами тестування, на 87 % купюр перебували бактерії, які можуть заразити будь-яку людину з ослабленим імунітетом. Найчастіше на паперових банкнотах виявляються такі бактерії, як золотистий стафілокок і клебсієла пневмонія.

Що кажуть англійські мікробіологи?

Мікробіологи Університету королеви Марії в Лондоні встановили, що близько 6% усіх протестованих ними англійських банкнот концентрують на собі кишкові палички, кількість яких можна порівняти з кількістю бактерій, що містяться в унітазі.

Заява китайських вчених

Про те, що купюри переносять заразні захворювання, свідчить нове дослідження, проведене в Frontiers in Microbiology. Вчені зібрали банкноти еквівалентні 20 доларам з 12 лікарень і трьох станцій метро в Гонконзі і досліджували їх, щоб перевірити, чи можуть бактерії насправді виживати на папері. Вони також взяли зразки з рук людей, піддали дослідженню повітря на станції метро, а також питну воду та її осад.

В ході аналізу зразків дослідники виявили, що на паперових грошах насправді міститься набагато більше бактерій, ніж у будь-якій з інших перевірених областей.

За словами дослідників, це не просто нешкідливий матеріал: 36 % всіх бактерій були потенційно патогенними, тобто вони могли нашкодити здоров’ю. На банкнотах були виявлені E. coli і Clostridium difficile — два мікроорганізми, які можуть викликати діарею або навіть серйозні інфекції.

Дослідники також виявили, що відсоток резистентних до антибіотиків бактерій також був значно вище на банкнотах, ніж в будь-якому з інших зразків.

«Іншими словами, банкноти діють як поглиначі бактерії, а потенційні збудники добре живуть на поверхні банкнот», — сказав у своєму інтерв’ю автор дослідження Джун Лі.

Паперові гроші можуть бути заражені бактеріями з повітря, які осідають на їх поверхні. Але негігієнічна поведінка користувача, який не миє руки після того, як вирушає у ванну або кашляє, закриваючи рот рукою, а потім доторкається до грошей, також відіграє велику роль. І це серйозна проблема, так як гроші передаються з рук у руки, забезпечуючи тим самим ланцюжок можливої передачі захворювань.

Як себе захистити?

Кращий спосіб захистити себе — це вимити руки, після того як ви торкалися до грошей. А оплата товарів і послуг за допомогою мобільних або електронних засобів також може значно зменшити ваш контакт з банкнотами.

Натхнення: fb.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button