Головна / Людина / Які небезпечні бактерії виявлені на грошових банкнотах?

Які небезпечні бактерії виявлені на грошових банкнотах?

Те, що на паперових грошах може знаходитися безліч різних бактерій, не дивно. Але, на жаль, більшість людей не бачить ніякої небезпеки в готівкових грошах і не вважає їх способом передачі інфекцій. Такі соціологічні дані надала компанія PayPal.

Гроші потрапляють в безліч рук, а підживлення бактерій відбувається за рахунок клітин шкіри і сальних відкладень, які накопичуються на банкнотах. Гаманець, температура якого приблизно така ж, як і у тіла людини, також сприяє їх швидкому розмноженню.

Дослідження, проведене в Америці

В рамках одного з проведених досліджень, здійсненого вченими медичного центру Wright Patterson в Дейтоні, штат Огайо, аналізу піддалися 68 старих пошарпаних однодоларових купюр (ця банкнота поширена найбільше).

Згідно з результатами тестування, на 87 % купюр перебували бактерії, які можуть заразити будь-яку людину з ослабленим імунітетом. Найчастіше на паперових банкнотах виявляються такі бактерії, як золотистий стафілокок і клебсієла пневмонія.

Що кажуть англійські мікробіологи?

Мікробіологи Університету королеви Марії в Лондоні встановили, що близько 6% усіх протестованих ними англійських банкнот концентрують на собі кишкові палички, кількість яких можна порівняти з кількістю бактерій, що містяться в унітазі.

Заява китайських вчених

Про те, що купюри переносять заразні захворювання, свідчить нове дослідження, проведене в Frontiers in Microbiology. Вчені зібрали банкноти еквівалентні 20 доларам з 12 лікарень і трьох станцій метро в Гонконзі і досліджували їх, щоб перевірити, чи можуть бактерії насправді виживати на папері. Вони також взяли зразки з рук людей, піддали дослідженню повітря на станції метро, а також питну воду та її осад.

В ході аналізу зразків дослідники виявили, що на паперових грошах насправді міститься набагато більше бактерій, ніж у будь-якій з інших перевірених областей.

За словами дослідників, це не просто нешкідливий матеріал: 36 % всіх бактерій були потенційно патогенними, тобто вони могли нашкодити здоров’ю. На банкнотах були виявлені E. coli і Clostridium difficile — два мікроорганізми, які можуть викликати діарею або навіть серйозні інфекції.

Дослідники також виявили, що відсоток резистентних до антибіотиків бактерій також був значно вище на банкнотах, ніж в будь-якому з інших зразків.

«Іншими словами, банкноти діють як поглиначі бактерії, а потенційні збудники добре живуть на поверхні банкнот», — сказав у своєму інтерв’ю автор дослідження Джун Лі.

Паперові гроші можуть бути заражені бактеріями з повітря, які осідають на їх поверхні. Але негігієнічна поведінка користувача, який не миє руки після того, як вирушає у ванну або кашляє, закриваючи рот рукою, а потім доторкається до грошей, також відіграє велику роль. І це серйозна проблема, так як гроші передаються з рук у руки, забезпечуючи тим самим ланцюжок можливої передачі захворювань.

Як себе захистити?

Кращий спосіб захистити себе — це вимити руки, після того як ви торкалися до грошей. А оплата товарів і послуг за допомогою мобільних або електронних засобів також може значно зменшити ваш контакт з банкнотами.

Натхнення: fb.ru