Людина

Політика як спорт – неважливо, хто правий, важливо перемогти

Згідно з результатами дослідження, проведеного політологом Патріком Міллером (Patrick Miller) і його колегами з університету штату Канзас (США), більшість членів американських партій, як демократів, так і республіканців, сприймають політичні дебати як спортивне змагання. Само суперництво для них грає більш важливу роль, ніж розв’язувана проблема. Від себе додамо, що це спостереження справедливе не тільки для американської політики. Результати дослідження опубліковані на сайті університету Канзасу.

16-04-15-foto-600x408-1

Учені проаналізували дані опитування 2010 року, проведеного серед учасників голосування в Конгресі. Вони виявили, що багатьох виборців, як демократів, так і республіканців, більше турбує перемога своєї партії на виборах, ніж вирішення політичних проблем. На відміну від результатів аналогічних досліджень, проведених раніше, лояльність по відношенню до «своєї» партії сама по собі була джерелом суперництва і проявом безкультур’я, а зовсім не розбіжності з політичних питань.

«Це не висококультурне, засноване на суті проблеми рішення політичного питання, а початкова думка:” Я ненавиджу іншу партію, ми їм всім покажемо! “» – сказав Міллер.

41% опитаних погодилися з тим, що сама перемога їхньої партії є більш важливим завданням, ніж політичні чи ідеологічні цілі. І лише 35% партійців відповіли, що зміст політики є головним стимулом їх роботи. Решта 24% утрималися, або відповіли ухильно, що обидва варіанти важливі в рівній мірі.

Коли мова зайшла про нецивілізовані методи політичної боротьби, то 38% погодилися, що для досягнення мети, можна використовувати будь-яку тактику. На питання, які «тактики» вони мають на увазі, опитані відповіли, що мова йде про тиск на виборців, підробка і обман на виборах, застосування фізичного насильства і погроз на адресу іншої сторони, особистих нападках на опонентів. І демократи, і республіканці були схильні висловлювати цю думку в однаковій мірі.

[ads2] Це перше дослідження, яке стверджує, що сама міжпартійна боротьба на низовому рівні є фактором для культури політичної діяльності нагорі.

«Якщо наші політики настільки поляризовані і нецивілізовані, може бути, це тому що, нецивілізовані і поляризовані багато виборців» – підсумовав Міллер.

Дослідники виявили, що динаміка політичної боротьби найбільш загострюється, коли настають конкурентні вибори. У той час як більшість американців вважають, що альтернативні вибори викликають багато корисних дискусій по важливих питаннях, результати опитування показують зворотну картину. Крім того, виявилося, що більшість забуває про вибори після їх закінчення, що теж не сприяє послідовності політики та відповідальності політиків.

Читайте також: Створено портрет ідеального політика

Міллер припускає, що результати дослідження, ймовірно, відображають зміни в політичному процесі, що відбулися за останні 25 років. Прихильники якоїсь партії все більше дивляться і читають тільки «свої» медіа, які тільки підкріплюють їх ліберальні або консервативні погляди – а точкою зору іншої сторони не цікавляться. Раніше, до речі, вже виявилася деяка гендерна обумовленість в поведінці партійців: жінки частіше, ніж чоловіки, шукають компроміс у міжпартійних політичних баталіях.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button