Людина

Новий метод допоможе не тільки швидко протверезіти, але і вилікувати алкогольну інтоксикацію

Новий метод допоможе не тільки швидко протверезіти, але і вилікувати алкогольну інтоксикацію

Канадські вчені розробили швидкий і дуже простий метод виведення алкоголю з організму, що не вимагає застосування дорогого устаткування.

Image from Pixabay

Етанол, присутній у всіх алкогольних напоях, при досягненні певного рівня концентрації в крові порушує функцію кровообігу, вражаючи мозок та інші внутрішні органи. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно в результаті важкої алкогольної інтоксикації у світі помирає близько трьох мільйонів осіб. До 90% алкоголю з організму виводиться печінкою, а прискорити цей процес можна за допомогою діалізу, внутрішньовенного введення рідини й подачі кисню.

Вчені з Університетської мережі охорони здоров’я Канади (UHN) запропонували використовувати для виведення алкоголю легені. Вони виявили, що при гіпервентиляції, тобто глибокому і швидкому диханні, алкоголь виводиться в три рази швидше, ніж через печінку, а чим інтенсивніше дихання, тим більше алкоголю виводиться з організму.

Цей прийом був відомий лікарям і раніше, але застосовувався лише в крайніх випадках, тому, що при форсованому видиху людина втрачає дуже багато вуглекислого газу, разом з яким виводиться алкоголь. Швидке зменшення вуглекислоти в крові викликає запаморочення, непритомність і оніміння кінцівок. Щоб уникнути цього, розроблено компактний пристрій розміром з портфель, яке дозволяє підтримувати рівень вуглекислого газу в крові пацієнта під час гіпервентиляції.

Устаткування дуже просте, відзначають вчені – воно складається з невеликого резервуара зі стисненим вуглекислим газом, кількох сполучних трубок, маски і системи клапанів. Воно не вимагає застосування електроніки, комп’ютерів або спеціальних фільтрів. Дане дослідження автори називають першим практичним доказом того, що базова швидкість виведення алкоголю може бути значно підвищена при використанні гіпервентиляції.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button