Здоров'я

Які продукти шкідливіше, ніж цукор

Про шкоду цукру ми чуємо часто, і цей факт не ставиться під сумнів. Однак, чи говорить така однозначність про те, що цукор — найшкідливіший продукт? Дієтологи мають на цей рахунок свою думку і виділяють ряд продуктів, які вважаються набагато більш шкідливими, ніж цукор.

Наприклад, штучні підсолоджувачі призводять до стрімкого набору ваги. Це пов’язано з тим, що при вживанні цукрозамінників в мозок надходить сигнал про те, що задоволення щодо солодкого отримано, а отже, людина продовжує їсти, відповідно, з’їдаючи більше, ніж якщо б мова йшла про звичайний цукор. Також ці речовини порушують процес засвоєння жирів в організмі і перешкоджають виробленню гормонів лептину та інсуліну.

Не менш шкідливим виявилося перероблене м’ясо. Сосиски, ковбаси, бекон та інші подібні продукти не містять в собі користі, яку можна отримати з м’яса. Такі продукти здатні викликати діабет і ожиріння. По-перше, у переробленому м’ясі зустрічається велика кількість горезвісного глутамату натрію, по-друге, ми ніколи не знаємо, яке м’ясо, і чи м’ясо взагалі, використовувалося для приготування тих чи інших продуктів.

Про шкоду газованих напоїв зараз нам часто кажуть гастроентерологи і дієтологи. Посилення почуття голоду і тяги до солодкого через вживання газованих напоїв призводить до того, що людина споживає більше калорій, ніж їй потрібно. Відповідно, це веде до діабету. Також в газованій воді міститься високофруктозний кукурудзяний сироп, який здатний викликати печінковий стеатоз з-за того, що організм починає відчувати труднощі з перероблюванням жирів в печінці.

Варто знати, що попкорн, який так легко можна приготувати в домашніх умовах — в мікрохвильовій печі або на сковорідці — небезпечний для здоров’я. Річ у тому, що часто упаковка такого попкорну має хімічне покриття, яке виділяє перфтороктанову кислоту при нагріванні. Це речовина, яка викликає рак у тварин, відповідно, ніхто не знає, як це може відбитися на людину.

Про шкоду енергетичних напоїв також знають майже всі, проте все одно багато хто продовжує їх пити. Крім цукру в таких напоях міститься кофеїн, таурин, женьшень, L-карнітин і т. д. Звичайно, цей склад здатний збільшити кількість енергії і додати сил на якийсь час, проте пізніше людина цілком може відчути занепад сил, настрою і відсутність апетиту. Варто пам’ятати, що іноді для того, щоб підбадьоритися, досить випити лише склянку води.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button