Земля

NASA виявило новий айсберг розміром з Лондон

Учені з NASA Earth Observatory показали майбутній айсберг, який сформувався через багатокілометрову тріщину в шельфовому льодовику Бранта. Крижана брила вражає насамперед своїми розмірами: за даними дослідників, його площа становить 1,7 тисячі квадратних кілометрів. Це можна порівняти з площею Лондона або невеликої країни Африки (Маврикій). Подробиці повідомляється на сайті організації.

Зараз на льодовику Бранта працює перша в світі повністю пересувна арктична станція — Halley VI. Останній доведеться змінити своє місце розташування, оскільки як тільки дві тріщини на льодовику з’єднаються, від нього відколеться величезний айсберг, який стане найбільшим в історії спостережень за даним об’єктом. Швидкість поширення тріщини становить близько 4 кілометрів в рік.

Простежити рух тріщини можна завдяки фотографіям, зробленим в 1989 році і в січні 2019 року.

NASA обнаружило новый айсберг размером с Лондон

Дослідження льодовика Бранта почалося у 1915 році, дослідні станції працюють на ньому вже понад 60 років. З-за тріщин Halley VI вже пересували три роки тому. Не виключено, що в цей раз знову потрібно змістити арктичну станцію.

Антарктичний льодовий щит в 2017 році втратив понад 250 мільярдів тонн льоду. У найближчі кілька десятиліть танення льодів Антарктики може додати до зростання рівня Світового океану до декількох метрів. Може здатися, що льоду ще багато, але насправді втрати вже зараз є катастрофічними. Виною всьому зміна клімату, що призводить до сталого зменшення маси і площі арктичних льодів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button