Здоров'я

Які звички шкодять зубам?

Багато дії ми виконуємо щодня на автоматі, це стосується і догляду за зубами та порожниною рота. Мало кому приходить в голову, що сформована система догляду за собою може приносити шкоду. Які ж звички призводять до проблем з зубами?

Перша помилка — чищення зубів відразу після їжі. Річ у тім, що існують продукти, після яких не рекомендується відразу чистити зуби, бо зубам потрібно відновити мінеральний склад емалі самостійно. Наприклад, після вживання в їжу фруктів зубам потрібно приблизно півгодини або сорок хвилин. Також шкідливою звичкою вважається чищення зубів після кожного прийому їжі, варто запам’ятати: це зовсім необов’язково. Чистити зуби достатньо два рази на день, проте ретельно і повноцінно, кілька хвилин.

Якщо ставитися з пристрастю до очищення порожнини рота, можна зіткнутися з такою проблемою, як дисбактеріоз. Це стосується використання ополіскувачів і т. п. Якщо використовувати їх занадто часто, мікрофлора може порушитися, відповідно, послабиться опірність ясен. Краще всього використовувати ополіскувачі, до складу яких входять натуральні компоненти, не більше одного разу в день.

Відбілюючі пасти також не несуть однозначної користі. Такі засоби не дуже добре впливають на зубну емаль і здатні призвести до підвищеної чутливості. Якщо емаль стоншується, зростає ризик появи карієсу. Замість відбілюючих паст краще звернути увагу на зубні щітки з 3D-технологією, адже вони не дряпають емаль і не справляють негативного впливу на ясна.

Також одна з помилок при чищенні зубів, на яку мало хто звертає увагу, — це зайвий тиск на зубну щітку. На жаль, це може привести до плачевних наслідків, наприклад, за десять років. Починаючи підвищенням чутливості емалі зубів, закінчуючи рецесією, клиноподібними дефектами і т. д. — все це може бути наслідком сильного тиску на зуби під час чищення. Щоб уникнути цього, необхідно вміти правильно вибирати зубну щітку. На даний момент існують щітки з 3D-технологією, які мають спеціальний датчик: він подає сигнал у випадку, якщо щітка тисне на зуби занадто сильно, а разом з цим здійснює контроль за тим, щоб були почищені всі зуби в рівній мірі.

Для здоров’я зубів також варто обмежити вживання жувальної гумки. Звичайно, її можна використовувати після кожного прийому їжі, проте не довше двох хвилин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button