Здоров'я

Чому ми «хрустимо» суглобами? Чи небезпечно це?

Нормальна рухова здатність кісток в тілі людини забезпечується, по-перше, гладкою поверхнею гіалінового хряща, що знаходиться в порожнині суглобів, по-друге, спеціальною синовіальною рідиною, яка виконує функції мастильного матеріалу. Рух зазвичай не супроводжується ніякими звуками. Хрустимо суглобами ми лише зрідка. І якщо хрускіт  не супроводжуються іншими симптомами (біль, набряк, відчуття скутості та обмеження руху суглоба), нічого небезпечного в цьому явищі немає.

foto_cikavosti_09.06.2014-3_500

Нерідко легкий одиничний хрускіт  можна почути в самому початку руху, наприклад, після тривалого перебування в одній і тій же позі, при пробудження від нічного сну і т. п. Турбуватися з цього приводу не варто, оскільки те, що ми чуємо, є ні що інше як тріскаючі бульбашки газу, що містяться в синовіальній рідині. Жодної загрози здоров’ю суглобів тут немає.

Читайте також: Модні кросівки калічать ноги і провокують травми

Але все не так безхмарно. Іноді хрускіт і потріскування в суглобах можуть свідчити про зароджування проблеми. Тобто зовсім не звертати на них увагу не можна.

Коли хрускіт в суглобі – симптом?

В окремих випадках хрускіт у суглобах стає раннім симптомом починаючого артрозу – захворювання, при якому складові внутрішньо-суглобових хрящів руйнуються і, потім, виснажуються. Якщо суглоби починають хрустіти постійно, якщо будь-який рух супроводжується болем, якщо спостерігається видима припухлість зчленування, а температура тіла різко підвищується – це вже серйозний привід для занепокоєння.

Подібне хворобливий стан може бути викликано декількома причинами. Найчастіше ними стають:

·Механічна травма.

·Знос суглоба.

·Відкладення солей.

·Вроджена підвищена гнучкість суглобів.

·Запалення м’язових тканин внаслідок сильних фізичних перевантажень.

·Порушення збігу суглобових поверхонь.

·Загострення артрозу.

Зверніть увагу, що будь-яка незначна травма або запальний процес в тканинах суглоба можуть стати причиною розвитку в майбутньому артрозу, остеоартрозу. Важка хвороба починається тихо, зовсім несподівано й непомітно, поступово прогресує. І якщо не звертати уваги на те, як хрустять суглоби, якщо вчасно не звернутися до лікаря і не почати лікування, артроз може призвести до того, що кожен рух стане тортурами, що супроводжується сильними болями.

Суглобовий «хрускіт» потрібно лікувати!

Правильна діагностика і своєчасне лікування суглобів дозволяє істотно уповільнити процес прогресування артрозу і попередити руйнування суглобових хрящів. При цьому ефективність лікування багато в чому залежить від стадії розвитку захворювання і ступеня руйнування суглобів – чим менше структурні порушення тканин, тим більш позитивний прогноз можна скласти.

Хрускіт в суглобах став з’являтися все частіше і частіше? Намагайтеся звести до мінімуму статичні навантаження на суглоби – це перша дія на шляху запобігання розвитку артрозу.

Друге – відмовтеся від носіння тісного взуття або взуття на високому каблуці. Це вимога обов’язково дотримується не тільки для профілактики, але і як частина лікувальної терапії хвороб суглобів.

Читайте також: «Офісні» захворювання опорно-рухового апарату: хто винен?

Якщо причиною хрускоту в суглобах (і багатьох інших проблем) стала зайва вага, прикладіть всі зусилля, щоб схуднути. Навантаження зменшиться не тільки на суглоби, але і на судини нижніх кінцівок, що позбавить від багатьох проблем у майбутньому.

Якщо нехтувати порадами лікарів і вчасно не зайнятися консервативним симптоматичним лікуванням, суглоб може зруйнуватися настільки, що доведеться робити операцію по його повної заміни. Тому при появі частого хрускоту в суглобах, обов’язково зверніться до лікаря, і якщо в ході рентгенологічного обстеження буде виявлено артроз, негайно приступайте до лікування!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button