Технології

Кора евкаліпта допомогла отримати якісний графен

Використання екстракту кори евкаліпта допомогло отримати графен з його оксиду, в результаті чого з’являються якісні листи, нехай і неідеальної форми. Нова методика посприяє витрати меншої кількості ресурсів на створення цього елемента.

На сьогодні є ряд способів отримання графену, включаючи різноманітні види його відшарування, хімічне осадження з газової фази і інші, але багато з них придатні лише для лабораторних умов. У великих обсягах речовину можна добути, якщо відновлювати його з оксиду. Його добувають з вуглецю, для чого потрібно здійснити ряд операцій. Отриманий оксид відновлюють до графену, але використання необхідних для цього операцій пов’язане з ризиками, оскільки для цього залучають вибухові сполуки.

Учені з Австралії і Індії застосовували в якості відновника екстракт з кори евкаліпта кулястого. Інноваційна методика дозволить скоротити вартість виготовлення графену зі ста доларів за грам до 50 центів. Справа у великому обсязі високомолекулярних поліфенолів в корі дерева. В ході роботи експерти з Мельбурнського університету обрали конденсатори, вимірявши електронні параметри отриманого графену. Зміст елемента становив 239 фарад на грам, що менше, ніж у графену, який видобувається за допомогою небезпечних хімікатів, але більше, ніж в інших «екологічних» аналогів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть