Технології

Японці розробили шини, що виробляють електрику

Електричні автомобілі — це, поза всяких сумнівів, майбутнє всього автотранспорту. При цьому галузь створення електрокарів все ще досить молода і, швидше за все, електромобілі для широкого кола споживачів у майбутньому будуть сильно відрізнятися від того, що ми бачимо сьогодні. Можливо, на них будуть встановлені покришки від японської компанії Sumitomo Rubber. Що такого особливого в них, запитаєте ви? Все просто: ці звичайні з вигляду автомобільні шини здатні виробляти електрику.

Як покришки виробляють енергію

За великим рахунком, у розробці японців немає нічого складного: на внутрішній частині шини розташовується особливий пристрій для збору статичної електрики. Як відомо, під час руху авто і постійної деформації шин утворюється достатня кількість енергії, яка, як правило, просто розсіюється. Однак новий прилад, який отримав назву Energy Harvester («складальник енергії»), дозволяє використовувати статичну електрику з користю для автомобіля.

Як стверджують інженери Sumitomo Rubber, для повноцінного живлення автомобіля зібраної енергії, звичайно ж, буде недостатньо. Проте її цілком вистачить на те, щоб, наприклад, підключити датчик тиску в шинах або розташовані там же сенсори руху, контролери гальмівної системи і інші електронні пристрої, для роботи яких не потрібно багато енергії. Це може здатися «краплею в морі», але такі невеликі модифікації можуть збільшити запас ходу автомобіля на пару-трійку кілометрів, а це завжди приємно.

Японцы разработали покрышки, вырабатывающие электричество

Що далі?

Насправді на досягнутому компанія Sumitomo Rubber зупинятися не збирається і якщо зараз Energy Harvester працює на збір статичної електроенергії, то в майбутньому інженери планують значно підвищити енергоефективність всій технології. Якщо на даний момент прилад можна використовувати практично будь-якими видами шин, просто інтегрувавши систему на внутрішню поверхню, то при використанні безповітряних шин систему можна буде зробити масивнішою і встановити вже в саму шину. Більш того, забезпечивши електродами для збору енергії контакт із землею можна буде значно підвищити кількість виробленої енергії.

Японцы разработали покрышки, вырабатывающие электричество

Таким чином майбутні ітерації Energy Harvester зможуть збирати енергію, отриману в результаті тертя об земну поверхню. А це забезпечить вже куди більш серйозний приплив електрики в систему для енергоживлення електромобіля.

Кнопка «Наверх»
Закрыть