Технології

Китай побудує “найпотужніший радар” для захисту від астероїдів (фото)

У Китаї реалізують проект із захисту Землі від космічних загроз. Масив з понад 20 великих радіолокаційних антен відстежуватиме небезпечні астероїди, повідомляє Eurasian Times з посиланням на китайські ЗМІ.

Будівництво проекту під назвою China Fuyan (фасеткове око) очолює Пекінський технологічний інститут. Масив з безлічі антен стане, за заявами авторів, найпотужнішим радаром на Землі.

Об’єкт включатиме розподілені радари з більш ніж 20 антенами, кожна діаметром від 25 до 30 метрів. Розробники повідомляють, що об’єднана система зможе спостерігати за астероїдами з високою роздільною здатністю в межах 150 млн км. Це приблизно відповідає 1 а.о. або відстані від Землі до Сонця.

DCIM100MEDIADJI_0386.JPG

Перші антени проекту China Fuyan. Фото: Beijing Institute of Technology

Основною місією проекту буде захист Землі і космічних досліджень від астероїдів. Але творці планують використовувати його також для проведення дослідження навколоземного простору. Наприклад, новий радар допоможе в космічному зондуванні і дослідженні території між Землею і Місяцем, в тому числі в пошуку відповідного майданчика для посадки зонда «Тяньвень-2».

На відміну від існуючих систем, таких як радіотелескоп FAST, China Fuyan не тільки прийматиме дані, але й надсилатиме радіосигнал, щоб використовувати відбиті хвилі для аналізу космічного простору. Повідомляється, що нині завершено будівництво перших двох антен масиву. Вони будуть введені в дію і протестовані у вересні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button